کد خبر: 666563 A

درحالی که تنها دو روز از افتتاح نخستین نمایشگاه نقاشی‌های تهمینه میلانی می‌گذرد، این نمایشگاه تعطیل شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، با وجود آنکه فقط دو روز از گشایش نخستین نمایشگاه نقاشی‌های تهمینه میلانی می‌گذرد اما این نمایشگاه در پی اعتراضات جامعه هنرهای تجسمی تعطیل شد.

تهمینه میلانی در توضیح تعطیلی نمایشگاه نقاشی‌ خود که آن را تحت عنوان "فیلم‌هایی که نساختم" در گالری ایوان افتتاح کرده بود، نوشت: من یک گالری نقاشی گذاشتم و جامعه جوان هنرهای تجسمی در اعتراض به اینکه چرا گالری‌ها به جای نمایش آثار آنها، نقاش‌های مرا به نمایش گذاشته‌اند، آشوب کردند. روز افتتاحیه هم پای پلیس به میان آمد! متاسفانه امروز کار به تهدید و آتش زدن آثار هنری خود در مقابل گالری ایوان کردند.

او ادامه داد: متاسفم که اعلام کنم تا اطلاع ثانوی گالری تعطیل است. عذرخواهی ویژه دارم از دوستانی که از شهرستان برای دیدن نمایشگاه به تهران آمده‌اند.

میلانی همچنین در توضیح اثر کپی که در نمایشگاه روی دیوار گذاشته بود، گفت: در صفحه آن شخص این تصویر را دیدم و متوجه شباهت نقاشی خود با کار ایشان شدم. از این بابت قلبا متاسف هستم. این تابلو را از نمایشگاه خارج و صدمه وارد شده را جبران می‌کنم. حقیقتا نمی‌‌دانستم که این تصویر که احتمالا روی یک کارت پستال برایم ارسال و یا در فیس بوک دیده‌ام و در ناخودآگاهم نقش بسته است.

61

62

در نهایت گالری ایوان نیز در صفحه اینستاگرام خود از تعطیلی و کنسل شدن برگزاری نمایشگاه تهمینه میلانی خبر داد.

64

تهمینه میلانی گالری ایوان نقاشی‌های تهمینه میلانی نمایشگاه نقاشی‌های تهمینه میلانی اعتراض جامعه هنری به تهمینه میلانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر