کد خبر: 666360 A

مدیر اولین نمایشگاه دنیای اسباب بازی و سرگرمی مطرح کرد؛

مدیر اولین نمایشگاه دنیای اسباب بازی و سرگرمی با اشاره به اینکه بازی می‌تواند نحوه تفکر کودکان را توسعه دهد و اشتیاق کودک را برای دانستن و یادگیری افزایش دهد، گفت: انتخاب آگاهانه و بهینه اسباب بازی برای کودک و نوجوان، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و باید به خوبی مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش ایلنا، کامبیز آقائی در ارتباط با برگزاری اولین نمایشگاه دنیای اسباب بازی و سرگرمی و نقش اسباب بازی در رشد فکری کودکان اظهار داشت: بازی برای کودکان امری طبیعی است و در یادگیری، رشد کودکان و تکامل هویت کودک نقش بسیار مهمی دارد.

وی افزود: بازی انواع مختلف دارد و در محیط‌های متنوع در فضاهای بسته و باز انجام می‌شود؛ می‌تواند یک یا چند نفر را دربرگیرد و فعال یا منفعل باشد همچنین برای افرادی که در این فعالیت مشارکت می‌کنند مفهوم و ارزشی خاص داشته باشد.

مدیر اولین نمایشگاه دنیای اسباب بازی و سرگرمی با اشاره به اینکه بازی می‌تواند شامل تفکر همراه و لذت بخش و رضایت بخش باشد، ادامه داد:بازی کردن فرصت‌هایی را برای کودکان فراهم می‌کند که در حین کشف کردن، خلق کردن و بکارگیری قدرت تخیل، می‌تواند با آموزش همراه باشد همچنین شرایط و محیطی حمایت کننده را برای کودکان فراهم می‌کند.

وی گفت: بازی شرایطی فراهم می‌کند که کودکان می‌توانند سوالات خود را بپرسند، مشکلات را حل کنند و تفکر انتقادی را بکار بگیرند. همچنین بازی می‌تواند نحوه تفکر کودکان را توسعه دهد و اشتیاق کودک را برای دانستن و یادگیری افزایش دهد.

 آقائی عنوان کرد: اسباب بازی فکری و آموزشی یکی از بهترین لوازم برای کودکان است. اسباب بازی‌هایی که تفکر کودکان را درگیر کند. مهارت‌های فیزیکی حرکتی کودکان را بهبود دهد و مهارت حل مساله و کارگروهی کودکان را تقویت کند بسیار مفید است.

مدیر اولین نمایشگاه دنیای اسباب بازی و سرگرمی بیان کرد: اسباب‌بازی به کودکان فرصت حرف زدن، سوال کردن، فراگیری و تمرین لغات و زبان، خواندن و نوشتن، شمارش و مهارت‌های اجتماعی را می‌دهد. از این طریق، کودکان یاد می‌گیرند چگونه با دیگران ارتباط برقرار کنند. همچنین کودکان تعاملات اجتماعی و کارگروهی را با بازی فرا می‌گیرند.

وی از ارائه اسباب‌بازی‌ها و محصولات سرگرمی متناسب با فرهنگ و هویت ایرانی در این نمایشگاه خبر داد و گفت: اسباب بازی‌ها و محصولات سرگرمی با مخاطبین کودک و بزرگسال در این نمایشگاه، آخرین دستاوردهای تولیدی و خدماتی خود را به معرض نمایش فعالان و علاقمندان خواهند گذاشت.

 مدیر اولین نمایشگاه دنیای اسباب بازی و سرگرمی اظهارداشت: نقش و گستره غیر قابل انکار اسباب بازی و سرگرمی، جایگاه ارزنده آن در فرهنگ، آموزش و اقتصاد همچنین موقعیت زمانی موجود، لزوم توجه به بـازارسازی،بازاریابی و برندسازی لازم را برای هر چه فراگیر کردن این صنعت صد چندان کرده است و بر همین اساس برگزاری نمایشگاه‌ با حضور صاحبان امر، مخاطبین، تولیدکنندگان و عرضه کنندگان این بخش‌ها، جلوه‌های رقابت وتوسعه به این صنعت را بارزتر می‌کند.

وی یادآور شد: این نمایشگاه به عنوان ویترین تمام عیار و آیینه‌ خوش نمای موفقیت‌های بزرگ صنعت اسباب بازی و سرگرمی تلاش خواهد کرد تا توانمندی‌ها و ظرفیت‌های تولیدی و خدماتی در این صنعت را در بالاترین سطح به مخاطبین معرفی کند.

مدیر اولین نمایشگاه دنیای اسباب بازی و سرگرمی یادآور شد: انتخاب آگاهانه و بهینه اسباب بازی برای کودک و نوجوان، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و باید به خوبی مورد توجه قرار گیرد و در این بین انتخاب اسباب بازی ایرانی و نظارت شده از سوی ارگان های متولی که متناسب با فرهنگ و هویت ایرانی ـ اسلامی طراحی و تولید می‌شوند،  نقش مهمی در رشد فرزندان این سرزمین خواهد داشت.

وی در مورد اهداف اولین نمایشگاه دنیای اسباب بازی و سرگرمی گفت: نمایش آخرین دستاوردها، فناوری‌ها و شیوه‌های نوین تولیدی محصولات داخلی، ایجاد فرصت برقراری ارتباط بین تولیدکننده و مصرف کننده، فرصت شناخت رقبا و آشنایی با خدمات، محصولات و برنامه‌ها، از اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

آقائی گفت:شناخت شرایط کلی بازار و سلایق مصرف کنندگان، فرهنگ سازی انتخاب آگاهانه اسباب بازی و ایجاد فضای فرهنگی و توسعه سرگرمی و اسباب بازی وفراهم آوردن بستر مناسب جهت ارتقاء سطح کیفی اسباب بازی‌های تولید داخلی از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه به شمار می‌رود.

اولین نمایشگاه دنیای اسباب بازی و سرگرمی، از تاریخ ۲۳ تا ۲۷ مهر ۱۳۹۷ در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، واقع درخیابان حجاب تهران، از ساعت ۱۰ صبح تا ۸ شب برگزار می‌شود.

اسباب بازی بازی کودک نمایشگاه دنیای اسباب بازی و سرگرمی نقش اسباب بازی در فرهنگ و اقتصاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر