کد خبر: 665938 A

قائم مقام رئیس صداوسیما مطرح کرد:

قائم مقام رئیس صداوسیما می‌گوید: امروز سردمداران قرن بیست و یکم به بهانه‌های واهی به مردم مظلوم جهان و کشورهای اسلامی مانند یمن، عراق، سوریه، میانمار، نیجریه، افغانستان و فلسطین حمله می‌کنند و مردم به ناحق کشته می‌شوند.

به گزارش ایلنا، قائم مقام رئیس صداوسیما، در آیین اختتامیه شانزدهمین اجلاس بین المللی پیرغلامان و خادمان حسینی که در خرم اباد برگزار شد، گفت: امروز کشور و ملت به انواع گرفتاری‌ها و آزمایش‌ها مبتلاست و برای عبور از بحران‌ها و بلاهای کشور باید به مکتب عاشورا پناه ببریم و سعادت دنیا و آخرت ما در گرو پیروی از نهضت عاشوراست.

حجت‌الاسلام موسوی مقدم با بیان اینکه پیرغلام حسینی عنوان زیبایی است که با حرمت و حریمش، صفای دل و معنویت باطن ایجاد می‌کند، خاطرنشان کرد: شما پرچم‌داران، طلیعه داران و سنگربان طلیعه مقدس حضرت حسین (ع) هستید و حضور شما دوام حرکت عاشورایی را همچنان مؤثر و پایدار نگه داشته است.

وی با تاکید بر اینکه هر وقت از هر زاوبه ای به بحر عظیم و اقیانوس بیکران و فرهنگ غنی عاشورا نگاه می‌کنیم ناگفته‌های فراوانی در آن وجود دارد تصریح کرد: باید همچنان حماسه عاشورا را نقل کرد و از آن درس و پند گرفت چرا که همه روزها عاشورا و همه زمین‌ها کربلاست.

 موسوی مقدم به بخشی از بیانات شهید مطهری در کتاب حماسه حسینی اشاره کرد و افزود: حسین علیه‌السلام چه از نظر قدرت و قوت حماسه، سرود انسانیت است. در حماسه عاشورا انواع خصلت‌های والای انسانی مانند صبر، کرامت، عزت نفس، آزادیخواهی، صداقت و حفظ آرامش روانی در سخت‌ترین شرایط در برابر انواع زشتی‌ها، قضاوت‌ها و بی رحمی‌ها قرار گرفته است. 

قائم مقام رئیس رسانه ملی تاکید کرد: حسین علیه السلام از آغاز تا همیشه تاریخ، سرود انسانیت است و اساساً هر آنچه را که حضرت از آغاز نهضت خود بیان فرموده‌اند  حول انسانیت و ارزش‌های انسانی متمرکز شده است.

وی با اشاره به ابنکه حسین علیه السلام سرود انسانیت برای همه ظالمان، متکاثران و فزون خواهان عالم است گفت: در شرایط امروز و در قرن بیست و یکم متاسفانه به این شرایط گرفتار شدیم که حاکمان ابرقدرت نه تنها دین ندارید بلکه آزاد مرد هم نیستند. 

قائم مقام رئیس رسانه ملی با بیان اینکه فریاد عاشورا امروز در جهان طنین افکن شده است تاکید کرد: امروز سردمداران قرن بیست و یکم به بهانه‌های واهی به مردم مظلوم جهان و کشورهای اسلامی مانند یمن، عراق، سوریه، میانمار، نیجریه، افغانستان و فلسطین حمله می‌کنند و مردم به ناحق کشته می‌شوند.

وی خطاب به سران کشورهای ابرقدرت گفت: اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید و به کودکان مظلوم و بی دفاع رحم کنید؛ چرا موشک‌هایتان بر سر کودکان، بیمارستان‌ها و مدارس فرود می‌آید.

 قائم مقام رئیس رسانه ملی با تاکید بر اینکه حسین بن علی به مظلومان عالم سرود انسانیت آموخت تصریح کرد: شما مسلمانان باید در برابر ظالمان و ستمگران ایستادگی کنید و ثبات قدم داشته باشید و حسین بن علی را الگوی خود قرار دهید چرا که فریاد حسین بن علی (ع) هم اکنون هم بلند است و این فریاد انسانیت است.

وی با اشاره به اینکه حکام امروز دنیا، از حقوق بشر سخن می گویند ولی حقوق اولیه انسان‌ها را زیر پا گذاشته و آنها را به مسلخ می‌برند گفت: حسین(ع) سرود انسانیت را به پیروانش گوشزد کرده و می‌گوید که دین واقعی را برگزینید که سعادت دنیا و آخرت شما در آن خواهد بود و بدانید که حرمت و شرف شما در گرو احترام به دین و باورمندی آن است.

صدا و سیما برای گذر از بحران‌های کشور باید به مکتب عاشورا پناه ببریم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر