کد خبر: 664127 A

مسابقه ملی«کارتون و کاریکاتور کتاب» به همت موسسه خانه کتاب و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، مسابقه ملی«کارتون و کاریکاتور کتاب» به همت موسسه خانه کتاب و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی برگزار می‌شود.

هادی حیدری، دبیر مسابقه ملی «کارتون و کاریکاتور کتاب» درباره این مسابقه توضیح داد: موسسه خانه کتاب به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی نخستین دوره مسابقه ملی «کارتون و کاریکاتور کتاب» را برگزار می‌کند.

وی با اشاره به اهداف برگزاری نخستین دوره مسابقه ملی «کارتون و کاریکاتور کتاب» گفت: جامعه به اجرای برنامه‌های مختلف و متنوع به منظور نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی نیازمند است. با این رویکرد، فراخوان این مسابقه از سوی خانه کتاب منتشر شد که بر اساس آن همه هنرمندان کاریکاتوریست و کارتونیست و همچنین همه کسانی که به نوعی دغدغه کتاب و کتاب‌خوانی دارند، می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند.

دبیر مسابقه ملی «کارتون و کاریکاتور کتاب» ادامه داد: در این مسابقه، شرکت‌کنندگان می‌توانند از زاویه دلخواه خود به کتاب بنگرند؛ در این مسابقه آثاری برگزیده می‌شوند که به موضوع کتاب به‌صورت خلاقانه و با نگاهی متفاوت پرداخته باشند.

حیدری افزود: علاقه‌مندان می‌توانند حداکثر سه اثر با موضوع کتاب را به همراه بیوگراف خود که باید حداکثر ۲۰۰ کلمه باشد و شماره تلفن، نشانی کامل و در اندازه آ.س و با کیفیت تصویر ۳۰۰ dpiتا ۲۵ شهریور ماه ۱۳۹۷ به دبیرخانه این مسابقه به نشانی خیابان انقلاب اسلامی، کوچه خواجه نصیر، شماره ۲، طبقه دوم  ارسال و یا به آدرس CARTOONKETAB@KETAB.IR ارسال کنند.

وی عنوان کرد: در این مسابقه به نفر اول، ۴۰ میلیون ریال، نفر دوم  ۲۰ میلیون ریال و نفر سوم ۱۰ میلیون ریال جایزه اهدا خواهد شد.

دبیر مسابقه ملی «کارتون و کاریکاتور کتاب» با بیان این که کامبیز درم بخش، حسن کریم زاده و محمدرضا دوست محمدی داوران «مسابقه ملی کارتون و کاریکاتور کتاب» هستند، گفت: داوری آثار به احتمال زیاد از هفته دوم مهرماه ۱۳۹۷  آغاز می‌شود.

حیدری با بیان اینکه تاریخ دقیق اختتامیه این مسابقه متعاقبا اعلام خواهد شد، اظهار کرد: در این آیین، نمایشگاهی از آثار عرضه شده به دبیرخانه برگزار می‌شود و همچنین این مجموعه در قالب یک کتاب نفیس منتشر خواهد شد.

«كارتون و كاريكاتور كتاب»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر