کد خبر: 663505 A

معرفی برگزیدگان بیستمین جشن سینمای ایران؛

فیلم بدون تاریخ بدون امضاء تندیس خانه سینما در رشته‌های بهترین فیلم، کارگردانی، فیلمنامه، بازیگری مکمل مرد و بازیگری مکمل زن را به‌دست آورد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، آیین پایانی بیستمین جشن سینمای ایران شامگاه شنبه 10 شهریور در تالار وحدت برگزار شد. این مراسم با حضور اهالی سینما و رسانه از  ساعت ۲۰: ۲۰ دقیقه آغاز شد و اجرای آن را محمدرضا شهیدی‌فر برعهده داشت.

اختتامیه بیستمین جشن سینمای ایران به منظور اهدای تندیس‌های خانه سینما به برگزیدگان این رویداد بزرگ سینمایی برگزار شد. در این مراسم برندگان رشته‌های مختلف که توسط داوران انجمن عالی هنرها و فنون سینمایی برگزیده شده‌اند، معرفی و با اهدای لوح تقدیر و تندیس‌های جشن سینما مورد تقدیر قرار گرفتند.

علی نصیریان (رئیس جشن سینمای ایران) در این مراسم با اشاره به اهمیت آرا گفت: این آرا که امروز قرائت می‌شود از بین صدها هنرمند جمع آوری شده است و هیچ سلیقه شخصی در آنها دخیل نبوده است.

وی ادامه داد: نسل امروز بسیار راحت‌تر از دوران جوانی ما کار می‌کنند. همه هنرمندان در هر دوره‌ای در رشد هنر نقش داشتند و نباید نقش هنرمندان دهه‌های گذشته بخصوص دهه 40 در رشد هنر فراموش شود.

رئیس جشن سینمای ایران ادامه داد: مردم در ایران مانند همه دنیا به موسیقی سینما و هنر نیاز دارند و هنرمندان نیز باید با همدلی آثار خوبی خلق کنند.

منوچهر شاهسواری (مدیرعامل خانه سینما) دومین سخنران مراسم بود که گفت: امروز ناچار شدیم باتوجه به شرایط اقتصادی جشن کوچکتری در تالار وحت برگزار کنیم و جای همه 5 هزار نفر عضو  اصناف سینمای ایران خالی است.

وی ادامه داد: همه ما برای پایداری سینمای ایران تلاش می‌کنیم و رمز موفقیت و پیروزی سینمای ایران، عشق تلاش و کوشش و خلاقیت است.

در ادامه مراسم؛ برگزیدگان بخش‌های مختلف به شرح زیر معرفی شدند:

بهترین فیلم مستند نیمه بلند: تندیس  و دیپلم افتخار به  ارد عطار پور برای کارگردانی فیلم پرسپولیس شیکاگو و آزاده موسوی و کورش عطایی برای فیلم در جستجوی فریده اهدا شد.

بهترین فیلم کوتاه: تندیس و دیپلم افتخار  به محمد کارت برای ساخت فیلم بچه خور اهدا شد.

بهترین انیمیشن: تندیس و دیپلم افتخار به حسین ملایمی برای انیمیشن بدو رستم بدو اهدا شد.

بهترین جلوه‌های ویژه بصری : تندیس و دیپلم افتخار به فرید ناظر فصیحی برای فیلم چهارراه استانبول اهدا شد.

بهترین جلو‌ های ویژه میدانی : تندیس و دیپلم افتخار به محسن روزبهانی برای فیلم به وقت شام اهدا شد.

بهترین چهره‌پردازی : تندیس و دیپلم افتخار به مهرداد میر کیانی برای فیلم خوک اهدا شد.

بهترین صدابرداری : تندیس و دیپلم افتخار به رشید دانشمند برای فیلم پل خواب  اهدا شد.

بهترین صداگذاری: تندیس  و دیپلم افتخار به علیرضا علویان برای فیلم به وقت شام اهدا شد.

بهترین طراحی لباس: تندیس و دیپلم افتخار به نگار نعمتی برای فیلم خوک اهدا شد.

بهترین طراحی صحنه: تندیس و دیپلم افتخار به حجت اشتری برای فیلم سد معبر اهدا شد.

بهترین بازیگر نقش مکمل زن: تندیس و دیپلم افتخار به زکیه بهبهانی برای فیلم بدون تاریخ بدون امضاء اهدا شد.

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد: تندیس  و دیپلم افتخار به نوید محمدزاده برای فیلم بدون تاریخ بدون امضاء اهدا شد.

بهترین فیلمبرداری : تندیس و دیپلم افتخار  به مسعود سلامی برای فیلم خفگی اهدا شد.

بهترین موسیقی: تندیس و دیپلم افتخار به پیمان یزدانیان برای فیلم خوک اهدا شد.

بهترین تدوین: تندیس و دیپلم افتخار به احمد مرادپور برای فیلم سارا و آیدا اهدا شد.

بهترین بازیگر نقش اول زن: تندیس و دیپلم افتخار به غزل شاکری برای فیلم سارا و آیدا اهدا شد.

بهترین بازیگر نقش اول مرد: تندیس و دیپلم افتخار به حامد بهداد برای فیلم سد معبر اهدا شد.

بهترین فیلمنامه: تندیس و دیپلم افتخار به علی زرنگار و وحید جلیلوند برای فیلم بدون تاریخ بدون امضاء اهدا شد.

بهترین کارگردانی: تندیس و دیپلم افتخار به وحید جلیلوند برای فیلم بدون تاریخ بدون امضاء اهدا شد.

بهترین فیلم : تندیس  و دیپلم افتخار به علی جلیلوند برای تهیه‌کنندگی فیلم بدون تاریخ بدون امضاء اهدا شد.

فیلم سینمای بدون تاریخ بدون امضاء با کسب پنج تندیس بیشترین جوایز را در بیستمین جشن سینمای حافظ بدست آورد.

نوید محمدزاده آغاز بیستمین دوره جشن سینمای ایران برگزیدگان بیستمین جشن سینمای ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر