کد خبر: 663236 A

کیهان کلهر برنده جایزه مسابقه بین‌المللی ویولن ایزاک اشترن شانگهای چین شد.

به گزارش ایلنا، کیهان کلهر در صفحه اینستاگرامش از کسب جایزه Human Spirit ایزاک اشترن خبر داد.

در متن این خبر آمده است: کیهان کلهر (نوازنده کمانچه و آهنگساز) برنده جایزه معتبر بین‌المللی Human Spirit ایزاک اشترن شد.

براساس آن‌چه در نشست خبری 28 اوت 2018 (ششم شهریور 97) در سمفونی هال شانگهای به اطلاع خبرنگاران رسید، امسال برندگان جایزه معتبر Isaac Stern Human Spirit Award کیهان کلهر و گروه کر Farmers هستند.

مراسم اهدای جوایز 
مسابقه بین‌المللی ویولن ایزاک اشترن (SISIVC)
 به همراه اهدای جایزه فعالیت هنری انسان دوستانه ایزاک اشترن Isaac Stern Human Spirit Award به کیهان کلهر، اول سپتامبر (شنبه دهم شهریور) برگزار می‌شود که از شبکه‌های تلویزیونی کشور چین نیز به صورت زنده پخش خواهد شد.

از آنجایی که کیهان کلهر اکنون در پیش‌برنامه کنسرت‌های خود به سر می‌برد فرزند ایزاک اشترن یعنی مایکل اشترن به نیابت از کلهر جایزه را دریافت خواهد کرد.

جایزه Human Spirit ایزاک اشترن که از سال 2016 بنیان‌گزاری شده به منظور احترام به گروه‌ها یا افرادی است که سهم برجسته‌ای در کمک به بشریت و مسایل انسانی از طریق موسیقی داشته‌اند.

مسابقه بین‌المللی ویولن ایزاک اشترن شانگهای به نام این ویولونیست اوکراینی‌تبار اهل امریکا نام‌گذاری شده است و خانواده اشترن نیز در این مسابقه که در کشور چین، بندر شانگهای برگزار می‌شود، حضور خواهند داشت.

همچنین در کنار برگزاری مسابقه بین‌المللی ویولن، از سال 2016 هر دو سال یکبار جایزه‌ای برای دستاورد هنری موسیقیدان‌هایی که آثار و فعالیت آن‌ها به منظور نزدیک کردن انسان‌ها در جهان از طریق موسیقی صورت گرفته و سهم برجسته‌ای در درک ما از انسانیت از طریق مدیوم موسیقی داشته‌اند تعلق می‌گیرد و امسال دومین جایزه دستاورد هنری انسان دوستانه به کیهان کلهر تعلق گرفت که آثار و اهداف موسیقایی او اغلب رویکردی بشردوستانه فراتر از زادگاه و ملیتش را مدنظر داشته و به این منظور ساخته شده‌اند.

آزمون بین‌المللی آیزاک اشترن در کنار آزمون‌های بین‌المللی چایکوفسکی و کوئین الیزابت از معتبرترین آزمون‌های موسیقی جهان هستند.

کیهان کلهر بندر شانگهای چین جایزه مسابقه بین‌المللی ویولن ایزاک اشترن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر