کد خبر: 662242 A

متن قرارداد واگذاری تولید و انتشار مجلات موسسه همشهری به علی رزاقی بهار به عنوان مجری و سردبیر منتشر شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پس از انتقاد گسترده روزنامه‌نگاران و مخاطبان مجلات همشهری به شیوه واگذاری این مجلات به یک نفر، ساعاتی پیش متن قرارداد واگذاری تولید و انتشار هشت مجله موسسه همشهری شامل داستان، جوان، سرزمین‌من، دانستنی‌ها، سرنخ، ۲۴، بچه‌ها و تندرستی به علی رزاقی‌بهار منتشر شد.

این قرارداد برای مدت سه سال (تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۰) منعقد شده و علی رزاقی‌بهار به عنوان مجری و سردبیر هر هشت مجله موسسه همشهری شناخته شده است.

با بالا گرفتن اعتراض‌ها به این واگذاری طی روزهای اخیر، برخی از اعضای شورای شهر تهران همچون محمدجواد حق‌شناس، علی اعطا و حجت نظری نسبت به این خبر واکنش نشان داده و با شتاب‌زده خواندن این اقدام، از پیگیری شورای شهر درباره جزئیات این واگذاری خبر داده بودند. این در حالی است که یک روز پس از این اعتراض‌ها، نامه‌ای به امضای مرتضی حاجی (مدیرعامل موسسه همشهری) مبنی بر الزام همکاری همه واحدهای موسسه با علی رزاقی‌بهار منتشر شد.

ساعاتی پیش موسسه همشهری تصاویر متن کامل قرارداد این موسسه با علی رزاقی‌بهار را در ۹ ماده و ۶ تبصره منتشر کرد که البته بلافاصله با واکنش و انتقاد بسیاری از روزنامه‌نگاران در فضای مجازی مواجه شد.

اهم این انتقادات درباره نگاه موسسه نسبت به روزنامه‌نگاران مجلات همشهری بود؛ در بندهایی از این قرارداد عنوان شده مجری، هیچ تعهدی نسبت به حفظ سرمایه انسانی مجلات (یعنی روزنامه‌نگاران شاغل در آن) ندارد. همچنین از روزنامه‌نگاران مجلات به عنوان کارگران کارفرمای سابق یاد شده که قراردادشان به سر رسیده و کارفرمای جدید در انتخاب آن‌ها مخیر است.

اشاره نشدن به ارزش برند مجلات، وضعیت فعلی مجلات از منظر تیراژ، دوره انتشار مشخص هر مجله،‌ واگذاری تمام آرشیو ۱۰ ساله گروه مجلات، نبود سازوکاری برای نظارت دقیق و قابل احصا، سردبیر نامیدن مجری برای هر هشت مجله تخصصی و اخذ چک تضمینی به مبلغ اندک (دو میلیارد تومان) از دیگر بندهای مورد انتقاد در این قرارداد به شمار می‌رود.

پس از انتشار این قرارداد، بهروز شجاعی از اعضای هیات‌مدیره موسسه همشهری، در صفحه توییتر خود خبر از الحاق شدن پیوستی به این قرارداد خبر داد که در آن، ایرادهای موردنظر برطرف شده است. به گفته او این پیوست به زودی منتشر می‌شود.

متن کامل این قرارداد را در تصاویر زیر می‌توانید ببینید:

همشهری1

همشهری2

همشهری 3

همشهری 4

همشهری 5

همشهری 6

مجلات همشهری علی رزاقی بهار قرارداد واگذاری مجلات همشهری قرارداد واگذاری تولید و انتشار مجلات موسسه همشهری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر