کد خبر: 662077 A

در جلسه نمایش فیلم «سوگند بقراط» مطرح شد:

فیلم مستند «سوگند بقراط» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی حسین کاکاوند دوشنبه ۵ شهریورماه در جشنواره فیلم سلامت اکران شد.

به گزارش ایلنا، زهرا خرازی رئیس کمیته فرهنگی اجتماعی انجمن «ام اس» ایران که از جمله مهمانان حاضر برای تماشای این مستند بود درباره میزان و ابعاد تاثیرگذاری این فیلم توضیح داد: فیلم مستند «سوگند بقراط» هر چند تلخ ولی تا حدی حق مطلب را ادا کرده و با واقعیت آنچه که از «ام اس» دیده‌ام منطبق است، اما با شناختی که بنده از آقای حسین کاکاوند (کارگردان و تهیه کننده فیلم) که یکی از چهره‌های فرهنگی انجمن «ام اس» هستند و همیشه مهم‌ترین دغدغه او نشان دادن نقاط قوت مبتلایان به «ام اس» هست. در واقع می‌توان گفت این فیلم تأثیر گذار خواهد بود اما بر روی پزشکان و مخاطبانی که خود مبتلا به ام اس نباشند.

وی در ادامه درباره میزان انطباق موضوع این فیلم که به نحوه بیان بیماری به مبتلایان تاکید می‌کند، گفت: «من به دلیل اینکه از مؤسسین انجمن «ام اس» بوده‌ام و تقریباً حدود ٢٠ سال است که با مبتلایان به این بیماری از نزدیک در ارتباط هستم و با تمامی مشکلات و مسائل آنها کاملاً آشنا هستم. بسیاری از مبتلایان به دلیل اینکه اولین بار خبر مبتلا شدن به این بیماری را از پزشک متخصص و با توضیحاتی کامل راجع به بیماری شنیده‌اند، خیلی راحت با این بیماری کنار آمده‌اند، لذا نمی‌توان گفت تمامی مبتلایان بسیار تلخ و دردناک با بیماری مواجه شده‌اند، اما برخی دیگر از  مبتلایان بنا  به نحوه نادرست بیان این بیماری بسیار آزرده شدند».

خرازی ساخت آثاری با چنین محتوایی را نیاز جامعه دانسته و بیان کرد: البته می‌بایست بسیاری از این مستندهای کوتاه با مضامین مختلف در مورد «ام اس» جهت آگاهی دادن به عموم مردم ساخته شود و جامعه را برای زندگی مبتلایان آماده‌تر کنیم».

رئیس کمیته فرهنگی اجتماعی انجمن «ام اس» در پایان به نقش این انجمن در ساخت آثار اینچنینی پرداخت و گفت: ما در انجمن «ام اس» مشوق فیلم‌سازانی هستیم که فیلم‌های کوتاه یا بلند در مورد «ام اس» تولید کنند تا بتوانند سطح آگاهی و اطلاعات مردم را در مورد این بیماری بالا ببرند و از همه مهم تر اینکه تاثیر مثبتی به برخوردشان با مبتلایان به «ام اس» داشته باشند.

 فیلم مستند «سوگند بقراط» نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم با موضوع «ام اس» در جشنواره فیلم سلامت است.

سینماگران جامعه را برای زندگی مبتلایان به ام اس آماده آگاه کنن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر