کد خبر: 662011 A

با ثبت ۸ اثر میراث معنوی در خراسان جنوبی ۵۷ اثر و مراسم و آیین معنوی در استان خراسان جنوبی به ثبت رسید. این درحالی است که معاون میراث فرهنگی این استان تعداد آثار تاریخی، طبیعی و معنوی ثبت شده در فهرست ملی استان خراسان جنوبی را ۸۴۱ اثر اعلام می‌کند.

به گزارش ایلنا، ۸ اثر میراث معنوی در استان خراسان جنوبی به ثبت رسید. علی شریعتی منش (معاون میراث فرهنگی استان خراسان جنوبی) با اعلام این خبر گفت: این آثار شامل دانش فنون بهره‌برداری از منابع طبیعی (خارخانه‌ها)، دانش کشاورزی، فن نخریسی و سنت‌ها و نمودهای شفاهی پنبه مله، مراسم عزاداری امام حسین (ع) در حسینیه کبابی شهر بیرجند، دانش فن بومی و سنتی مشک سازی خراسان، علم آرایی و علم گردانی شهرستان بشرویه، دانش و فن غذای محلی قروت، آیین و فرآینده شیوه‌های سنتی استحصال عرقیجات، زرده به در ( شهرستان درمیان) می‌شود.

او اعلام کرد: تاکنون ۵۷ اثرمعنوی ۶۲ اثر طبیعی و ۷۲۲  بنا و محوطه تاریخی استان خراسان جنوبی در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

آنطور که شریعتی منش می‌گوید: با ثبت ۸ اثر میراث معنوی آثار تاریخی، طبیعی و معنوی ثبت شده استان خراسان جنوبی به۸۴۱ اثر رسید.

خراسان جنوبی آیین معنوی میراث معنوی آثار تاریخی، طبیعی و معنوی فهرست ملی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر