کد خبر: 660917 A

ویدا جیلانچی در تازه‌ترین نمایشگاهش با عنوان "آرامش معاصر" 12 اثر نقاشی با موضوع کافه‌های شهر تهران را در معرض دید عموم قرار داده است .

به گزارش ایلنا، نمایشگاه نقاشی "آرامش معاصر" اولین  نمایشگاه انفرادی ویدا جیلانچی است که کافه‌های شهر تهران را مد نظر قرار داده است.
مخاطب در مواجه با این آثار که با تکنیک اکریلیک و رنگ و روغن کشیده شده است  با مجموعه‌ای از  احساسات و عواطف در حالت‌ها و موقعیت‌های متفاوت در کافه‌های شهر تهران مواجه می‌شود .از این رو جیلانچی تلاش کرده است تا در آثارش به نقش کافه‌ها در ایجاد آرامش در انسان معاصر نگاهی ویژه  و متفاوت داشته باشد .

در استیتمنت این نمایشگاه آمده است : در زندگی معاصر آدم‌ها  اکثرا هنگام خوشحالی، ناراحتی، قرار ملاقات، با همراه یا به تنهایی و... به کافه می‌روند و معمولا به حال بهتری می‌رسند و اوقات آرامی را سپری می‌کنند. می‌توان گفت کافه به نوعی جایگاه آرامش معاصرمان شده است. از این رو تلاش کرده‌ام با رنگ‌ها وخطوط مورد علاقه‌ام سعی در به تصویر کشیدن این مهم  داشته باشم.

ویدا جیلانچی تاکنون در نمایشگاه‌های داخلی و بین‌المللی بسیاری حضور داشته است که از میان آنها می‌توان به نمایشگاه گروهی با پیشکسوتان گالری کمال الملک (۱۳۸۳) ،نمایشگاه نقاشی با موضوع عرفان در فرهنگسرای نیاوران (۱۳۹۶) ،نمایشگاه گروهی نقاشی در  ترکیه (۱۳۹۶) ، حضور در ارت فیر ارت پادوا ایتالیا (۱۳۹۶) ، نمایشگاه گروهی نقاشی در  موزه معاصر فرهنگستان هنر (۱۳۹۷) و ... اشاره کرد .

گفتنی است این نمایشگاه تا تاریخ 13 شهریورماه در گالری کاما دایر است. علاقمندان جهت بازدید می‌توانند همه روزه از ساعت 11 تا  21به نشانی تهران، خیابان پاسداران، خیابان گلستان دهم، پلاک ۴۴، ساختمان فرین، طبقه دوم  مراجعه نمایند.

20

19

نقاشی تهران نمایشگاه گالری نمایشگاه نقاشی کافه گردی کافه‌های شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر