کد خبر: 658981 A

مدیرعامل برج میلاد اعلام کرد: به دلیل استقبال شهروندان و بازدیدکنندگان از برپایی شب های فرهنگی استان‌های مختلف، بار دیگر شب‌های فرهنگی استان‌های کشور از اول شهریور ماه در یادمان ملی ایرانیان برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، علی درویش پور (مدیرعامل برج میلاد) با اشاره به برگزاری شب‌های فرهنگی استان‌های مختلف در برج میلاد گفت: شب‌های فرهنگی استان‌های مختلف در قالب جشنواره چارسوق با هدف معرفی ظرفیت‌های گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی کشورهای مختلف و همچنین رونق اقتصاد گردشگری در داخل از ۲۲ تیرماه در برج میلاد برگزار شد.

وی با بیان اینکه استقبال از جشنواره چارسوق و شب‌های فرهنگی استان ها بسیار خوب وخارج از انتظار بود، تصریح کرد: دور اول شب‌های فرهنگی استان‌ها به اتمام رسید و ما میزبان ۳۳ استان کشور از ۲۲ تیرماه بودیم که به دلیل استقبال بسیار خوب مردم و تقاضاهای بی شماری که مردم برای برگزاری دوباره برخی از استان‌ها داشتند، تصمیم بر آن شد که بار دیگر استان‌هایی چون کردستان ،مازندران، فارس، خراسان رضوی،آذربایجان شرقی، لرستان، هرمزگان، اردبیل و خوزستان در یادمان ملی ایرانیان دور هم جمع شوند.

به گفته درویش پور، از اول تا نهم شهریور ماه به ترتیب استان‌های کردستان، مازندران، فارس، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، لرستان، هرمزگان، اردبیل و خوزستان شب فرهنگی برگزار می‌کنند و هنرمندان این استان‌ها برای اجرا ومعرفی آیین‌های رسمی، سنتی و بومی خود به برج میلاد می‌آیند.

مدیرعامل برج میلاد گفت: فرهنگ مهم ترین سرمایه بشری است و هویت جوامع بشری با فرهنگ شناخته می‌شود، فرهنگ‌ها در طول تاریخ با تعامل، اثربخشی و اثرپذیری کامل‌تر شده‌اند. شب‌های فرهنگی برج میلاد برای معرفی فرهنگ و هویت مردمان این سرزمین برپا شده است.

درویش پور، با بیان اینکه مراسم اختتامیه جشنواره ملی چارسوق ۱۲ شهریور ماه در برج میلاد برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: جشنواره ملی چارسوق به معرفی ظرفیت‌های گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی خود می‌پردازد تا از این طریق پایتخت نشینان و بازدیدکنندگان برج میلاد بهتر و راحت‌تر بتوانند مقاصد گردشگری خود را برای ایام پایانی تابستان امسال انتخاب کنند و از این طریق شاهد رونق گردشگری و اقتصاد در کشور باشیم.

برج میلاد شب‌های فرهنگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر