کد خبر: 658753 A

محسن حسینی قطعه «دیوونگی» را در فضایی که خود حاصل تلفیق موسیقی ایرانی با موسیقی الکترونیک می‌نامدش، منتشر کرد.

به گزارش ایلنا، محسن حسینی (آهنگساز، تنظیم‌کننده و نوازنده سنتور) که همکاری با خوانندگانی چون سالار عقیلی، علیرضا افتخاری و عبدالحسین مختاباد را در کارنامه خود دارد، دومین اثر رسمی‌اش بانام «دیوونگی» را به‌عنوان خواننده، منتشر کرد.

قطعه «دیوونگی» به خوانندگی و آهنگسازی محسن حسینی از سروده‌های فواد فرهنگ، توسط رامین عبداللهی تنظیم‌ شده است.

حسینی در مقام خواننده سعی دارد با تلفیق موسیقی الکترونیک و اصیل ایرانی، آثاری متفاوت از ساخته‌های گذشته خود ارائه کند چرا که این آهنگساز و خواننده معتقد است ترس از تجربه فضاهای جدید و آزمون‌ و خطا، دامن‌گیر اهالی موسیقی ایرانی شده، در حالی‌ که تمام پیشرفت‌های بشر از دل همین تجربه‌ها و آزمون‌ و خطاها به‌ دست‌ آمده است.

این خواننده، آهنگساز و تنظیم‌کننده که برای آثار شخصی‌اش به سراغ تلفیق موسیقی ایرانی با موسیقی الکترونیک رفته است در حاشیه انتشار اثر جدید خود گفت: موسیقی ایرانی این روزها بیشتر تحسین‌برانگیز شده است تا احساس‌برانگیز! تکنیک در نوازندگی سازهای ایرانی جای احساس و شاعرانگی را گرفته و همین جذب مخاطب عام را برای موسیقی ایرانی سخت کرده است. به همین خاطر تصمیم گرفتم برای تولید آثار شخصی‌ام از چارچوب رایج موسیقی ایرانی خارج شوم تا توجه مخاطبان دیگر سبک‌های موسیقی‌ها را نیز جلب کنم.

حسینی که تصمیمش برای خوانندگی جدی است درباره فاصله بین انتشار نخستین قطعه تا دومین اثر خود گفت: به‌ شخصه سعی می‌کنم برای تولید قطعاتم زمان کافی بگذارم و تا به پختگی موردنظرم در آهنگ‌ها نرسیدم برای انتشار آن‌ها اقدام نکنم .ضمناً این بار به ساخت تیزر نیز پرداختم تا مخاطب با فضای کارم بیشتر آشنا شود به همین دلیل کمی فاصله بین دو قطعه افتاد، از طرفی به‌تازگی چاپ دوم مجموعه‌ «از مشق تا نقش» را منتشر کردم و همچنین مجموعه جدیدی را که شامل یک جلد کتاب و آلبوم تصویری است در فضایی کاملاً متفاوت و شاید عجیب در قالب دوئت سنتور و ویلن‌سل‌ آماده نشر کرده‌ام که به‌زودی در قالب کنسرتی از آن رونمایی خواهم کرد.

او افزود: درست است که ترجیح می‌دهم به‌عنوان خواننده، آثارم را در فضای موسیقی تلفیقی به انتشار برسانم اما از رسالت و علاقه اصلی خودم که آهنگسازی و نوازندگی ساز سنتور است دور نشده‌ام و همواره قدم‌هایی را در راستای آموزش و ارائه این موسیقی با اصالت برمی‌دارم کما این که تولید آثار تلفیقی‌ام نیز باعث می‌شود تا مخاطبان عام گوششان با موسیقی اصیل آشنا شود و بیشتر راغب به شنیدن این دست آثار شوند.

ترانه قطعه «دیوونگی» به شرح زیر است؛  

درگیر تفاوت‌های توام با هر کسی که دور و برمه 

تو فرق داری با هر کی بگم، تو فرق داری اصلا با همه 

لبریزه دل از دوست داشتن تو، ممنونم از این دل بردن تو 

حال من اگه تغییری کنه، خوبم می‌کنه باز دیدن تو 

دیوونگیه دیوونه نشم با بودن تو، با دیدن تو 

از دست دلم، چی شد که شدم وابسته این دل بستن تو 

با اومدن تو اتفاقای قشنگ، هی سایه به سایه اومدن دنبالم 

انگار یکی بهم حواسش جمعه، انگار یکی براش مهمه حالم 

دیوونگیه دیوونه نشم با بودن تو، با دیدن تو 

از دست دلم، چی شد که شدم وابسته این دل بستن تو 

محسن حسینی تک آهنگ دیوونگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر