کد خبر: 658365 A

ارکستر مجلسی رسا با مدیریت هنری مظفر نبیلی و رهبری بهنام ابوالقاسم کنسرت «هزار و یک شب» را با اجرای آثاری از فردین خلعتبری برگزار می‌کند.

به گزارش ایلنا، ارکستر مجلسی رسا به رهبری بهنام ابوالقاسم، کنسرت «هزار و یک شب» را در قالب اجرایی از ساخته‌های جدید فردین خلعتبری روی صحنه می‌برد.

در این برنامه که ساعت ۲۱ روزهای اول و دوم شهریور در تالار رودکی تهران روی صحنه می‌رود، آثاری از آخرین ساخته‌های خلعتبری برای سینما با عنوان «هزار و یک شب» به مخاطبان ارائه خواهد شد.

«پروانه‌ای در باد»، «سینما نیمکت»، «آسمان من»، «شکلات»، «پستچی سه بار در نمی‌زند» و «دندون طلا» آثاری هستند که در  این کنسرت با اجرای ارکستر رسا روی صحنه می‌روند. کنسرت «هزار و یک شب» اولین همکاری فردین خلعتبری، بهنام ابوالقاسم و ارکستر رسا است، ضمن این که پوریا اخواص (خواننده موسیقی ایرانی) و پدرام فریوسفی (نوازنده شناخته شده ویولن) نیز در این ترکیب روی صحنه می‌روند.

در این کنسرت که در دو بخش به صحنه خواهد رفت  پدرام فریوسفی نوازندگی سولو را عهده‌دار خواهد بود و در این اجرا شخصیتی ویژه برای ساز او در نظر گرفته شده است. ضمنا در این اجرا برای اولین بار اشعاری از آخرین آثار مرحوم افشین یداللهی به صحنه خواهد رفت. مدیریت هنری ارکستر را هم  مظفر نبیلی بر عهده دارد و میثم ترکیان کنسرت مایستر ارکستر است.

ارکستر مجلسی رسا نیز به عنوان اجراکننده آثار متشکل از ۲۵ نوازنده با سرپرستی مظفر نبیلی است که  فعالیت حرفه‌ای خود را در سال ۱۳۸۹ به شکل کوارتت زهی آغاز کرده و تا به حال برنامه‌های موفقی در تالار رودکی تهران، کلیسای آلمانی‌های مقیم ایران و دیگر سالن‌های معتبر ایران اجرا کرده است.

این مجموعه در سال ۱۳۹۲ به رهبری رامیار بهزادی در بیست و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر شرکت کرد و عنوان دوم بخش رقابتی را به دست آورد. در سال ۱۳۹۳ نیز تمرینات خود را زیر نظر منوچهر صهبایی ادامه داد و در سی‌امین دوره جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر عنوان گروه برگزیده را از آن خود کرد.

این ارکستر در سال‌های اخیر با همکاری نوازندگان و سولیست های اروپایی به فعالیت پرداخته و آثار متفاوتی در ایران و خارج ازکشور به اجرا گذاشته است.

فردین خلعتبری ارکستر مجلسی رسا کنسرت هزار و یک شب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر