کد خبر: 658107 A

در مراسم تشییع عزت‌الله انتظامی مطرح شد؛

هنرمندان، دوستان و همکاران عزت‌الله انتظامی همانند مردم از دقایق اولیه آغاز مراسم، خود را به تالار وحدت رسانده‌ بودند. علی نصیریان، احمد مسجدجامعی، پرویز پرستویی، منوچهر شاهسواری، همایون اسعدیان و مازیار میری جزو اولین چهره‌هایی هستند که در این مراسم حضور پیدا کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، قرار است مراسم تشییع پیکر عزت الله انتظامی از ساعت ۹ صبح از مقابل تالار وحدت آغاز شود با این‌حال جمع زیادی از علاقمندان از ساعت  ۸ صبح در محوطه بیرونی تالار وحدت حضور پیدا کرده‌اند.

برقراری نظم در این مراسم برعهده نیروی انتظامی است از این رو خیابان‌های منتهی به تالار وحدت از سمت خیابان حافظ و خیابان خارک مسدود شده است.

هنرمندان، دوستان و همکاران عزت‌الله انتظامی نیز همانند مردم از دقایق اولیه آغاز مراسم، خود را به تالار وحدت رسانده‌اند. علی نصیریان، احمد مسجدجامعی، پرویز پرستویی، منوچهر شاهسواری، همایون اسعدیان و مازیار میری جزو اولین چهره‌هایی هستند که در این مراسم حضور پیدا کردند.

قرار است شبکه خبر بخش‌هایی از این مراسم را به صورت زنده پخش کند.

عزت سینمای ایران رفت

ساعتی بعد از انتظار برای شروع مراسم تشییع، وقتی جمیعت به تدریج متراکم و متراکم‌تر شد، پیکر عزت‌الله انتظامی بر دوش پرویز پرستویی، شکرحدا گودرزی و تعداد دیگری از بازیگران سینما و تئاتر وارد تالار وحدت شده و بر جایگاهی که از روز گذشته مشخص شده بود، قرار گرفت. اینک نوبت هنرمندان و همکاران آقای بازیگر بود که یاد گذشته را زنده کنند و برای آخرین بار با دوست و همکار خود وداع کنند. شروع این سخنرانی‌ها با پرویز پرستویی بود.

عزت سینمای ایران رفته است

پرویز پرستویی در این مراسم گفت: امروز سینمای ایران رنجور است. مگر سینمایی ایران چند عزت دارد؟ انتظامی  مانند آب از لای انگشت‌های سینما سّر خورد و سینمای ایران یتیم شد.

این بازیگر سینما در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امروز روز عزاست. انتظامی مانند پدر برای سینما بود. او برای من مرادی بود که کلماتش را سرمه چشم می‌کردم. استادی رفته است که همانندی مثل او را نداریم. استاد انتظامی پشت خطوط چهره‌اش حرف می‌زد. ما خوابیدیم و صبح بیدار شدیم و دیدیم که عزت سینمای ایران رفته است.

انتظامی هنرمند تمام ایران و متعلق به ملت بود

علی نصیریان نیز که بسیار متاثر بود، در سخنانی گفت: عزت‌الله انتظامی هنرمند تمام ایران و متعلق به ملت بود. او از روح و‌ جان خویش در نقش‌ها دمید و نقشهایش را جاودانه کرد.

این بازیگر ادامه داد: انتظامی نمرده بلکه زنده است. من انتظار نداشتم که اینجا بیایم برای تشییع انتظآمی بلکه انتظار داشتم اینجا بیایم تا با انتظامی همبازی شوم.

نصیریان نقبی هم به گذشته و خاطراتش با انتظامی زد و گفت: در گذشته شبی که دور هم بودیم؛ انتظامی به من گفت دوست دارم روزی که مردم تو برایم آواز بخوانی. نقطه درخشش استعداد انتظامی در نمایشنامه‌های ایرانی بود. او کوشا، جوشان، خوش ‌طبع و حاضر جواب بود. انتظآمی یکی از ستون‌های مهم بازیگری در سینمای ایران بود.

فیلم آواز علی نصیریان در مراسم تشییع انتظامی را می‌توانید اینجا تماشا کنید.

انتظامی در صدر نشست و سینمای ایران را بر صدر نشاند

فاطمه معتمدآریا سخنران بعدی مراسم بود که گفت: استاد انتظامی همه عمر برای کشورش کار کرد و من امروز دلیلی برای گریه کردن نمی‌بینم. انتظامی همیشه در صدر نشست و سینمای ایران را بر صدر نشاند. هنرمند نامیراست و امیدوارم همه هنرمندان سینمای ایران عمر با عزتی داشته باشند.

انتظامی از دل مردم بود و جاودانه‌ شد

سیدعباس صالحی (وزیر ارشاد) که در این مراسم حاضر شده بود، در سخنانی گفت: فرهنگ و هنر آینه تمام نمای تاریخ ما است و عزت‌الله انتظامی یکی از ستاره‌های این فرهنگ بود که بیش از ۷ دهه کوشید و بر صدر نشست و در اوج ماند.

او ادامه داد: انتظامی از دل مردم بود و مردمی بودنش بود که او را بر جان مردم نشاند و جاودانه‌اش ساخت. او  با هنر زیست و قدر این هنر را دانست و ارزان‌فروشی نکرد. او با نقش زندگی کرد و سینما، تئاتر و تلویزیون را مدیون حضور خود کرد. عزت‌الله انتظامی نرفته بلکه او همچنان با ما هست.

 پدر همیشه می‌گفت با مردم باش، همه چیز خوب پیش می‌رود

در ادامه این مراسم؛ مجید انتظامی (فرزند عزت‌الله انتظامی) ضمن تشکر از مردم حاضر در مراسم گفت: پدر همیشه به من می‌گفت نگران نباش تو با مردم باش، همه چیز خوب پیش می‌رود. من همه تلاش خودم را کردم تا پدر ۵ دقیقه بیشتر نزد ما بماند اما افسوس که نتوانستم از این گوهر درخشان خوب نگهداری کنم. عذر می‌خواهم.

در پایان مراسم توسط حجت السلام دعایی بر پیکر عزت‌الله انتظامی نماز قرائت و پیکر وی برای تدفین به قطعه هنرمندان منتقل شد.

265656356356

45434635

56536567

پرویز پرستویی علی نصیریان همایون شجریان همایون اسعدیان مازیار میری عزت الله انتظامی نیروی انتطامی منوچهر شاهسواری عزت الله انتظامی درگذشت تشییع پیکر عزت‌الله انتظامی از تالار وحدت مراسم تشییع پیکر عزت الله انتظامی آواز خوانی علی نصیریان در مراسم تشییع عزت الله انتظامی عکسهای مراسم تشییع عزت الله انتظامی تشییع عزت الله انتظامی آلبوم جدید محسن چاوشی دانلود مراسم عزت الله انتظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر