کد خبر: 657834 A

«دَریاب و دُریاب» کاری از گروه راه سوم، با صدای محی‌الدین شعبانی و تنظیم حمید حاصلی، شامل نه قطعه در دستگاه‌های موسیقی ایرانی روانه بازار شد.

به گزارش ایلنا، آلبوم موسیقی «دَریاب و دُریاب» اثری از گروه راه سوم، توسط مرکز موسیقی حوزه هنری منتشر شد. همزمان با نشر این اثر، می‌توان آن را از طریق سایت ریتمو، به صورت آنلاین و قانونی خریداری کرد.
 
«دَریاب و دُریاب» نام اثری است از گروه راه سوم، با صدای محی‌الدین شعبانی و تنظیم حمید حاصلی که شامل نه قطعه در دستگاه‌های موسیقی ایرانی است. آن‌چه در این آلبوم قابل توجه است استفاده از دو زبان کردی و فارسی و از دیگر سو برخورداری از دو نوع سازبندی برحسب بافت ملودی و شخصیت آن‌ها است. در اثر حاضر سعی بر این بوده است که خصوصیات تکنیکال موجود در سازبندی‌ انتخابی و همچنین تاثیرپذیری از شعر و شخصیت ملودیک قطعات در تنظیم آن‌ها منظور شود.

آرمان عامری (نی)، فرزاد عندلیبی (دف و دایره)، پیمان عاشقان (تار)، وحید سلیمانی‌نژاد (کمانچه)، مسعود انتظاری (سنتور)، پویان رعنایی (تنبور)، مجید علیزاده (تنبک) و پارسا عاشقان (کمانچه آلتو) هنرمندان گروه موسیقی راه سوم هستند که قطعات سرگرد (ماهور)، ساقی بهاران (مقام کرد)، دردانه (شور) دَریاب و دُریاب (شوشتری)، خبری نیست (مقام کرد)، وطن (ماهور)، گل افشان (ماهور)، بال سوخته (اصفهان) و گنج نهان (مقام کرد) را در این اثر اجرا می‌کنند.

آلبوم موسیقی دَریاب و دُریاب گروه موسیقی راه سوم محی الدین شعبانی حمید حاصلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر