کد خبر: 657682 A

دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان در پنجمین روز برگزاری خود، میزبان موسیقی لرستان بود.

به گزارش ایلنا، فرهنگسرای نیاوران در پنجمین روز برگزاری جشنواره ملی موسیقی جوان از نوازندگان لرستانی میزبانی کرد و آن‌ها در مقابل هیات داوران متشکل از فرج علیپور، علی‌اکبر شکارچی و رضا پرویززاده به رقابت پرداختند.

5

صبح روز جمعه، بیست و ششم مرداد دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان پنجمین روز خود را با نوایی از کمانچه، آغاز کرد. کمانچه‌نوازان که در سه گروه سنی الف، ب و ج تقسیم‌بندی شده بودند، به نوبت روی صحنه حاضر شدند و قطعات خود را نواختند. 

8

محمد امینی‌راد، حمیدرضا آزاد بخت،کامیار باجلاوند، محمدرضا بارانی، عرفان مریدی محمدآبادى و پویا یگانه در گروه سنی الف حضور داشتند. سپس سبحان امرائی از گروه سنی ب به عنوان اولین شرکت‌کننده روی صحنه آمد. بعد از او به ترتیب سعید پانسته، ساسان جعفری مجد، سینا خویه و حسن سالاروند از این رده سنی برای اجرا مقابل داوران قرار گرفتند.

9

بعد از استراحتی کوتاه، رده سنی ج با چهار شرکت‌کننده حاضر شد و در این قسمت مهرداد عزیزی، پوریا قلاوند، نوش آفرین کشوری و سجاد لیریائی کمانچه نوازی کردند تا بخش کمانچه موسیقی لرستان به پایان برسد.

11

در بازه زمانی 14 الی 16، جشنواره به بخش آواز، سرنا و تنبک موسیقی لرستان رسید. در ابتدا صدای خوانندگان در سالن پیچید. خوانندگان آواز لرستان تنها در دو گروه سنی الف و ب با هم رقابت کردند. علیرضا کرنوکر در گروه سنی الف و سعید رحیمی پور در گروه سنی ب شرکت کنندگان این بخش بودند.

15

پس از آواز نوبت به تنبک رسید که تنها دو شرکت کننده در گروه سنی الف داشت. پارسا باجلاوند از کرج با پنج سال سن کوچکترین شرکت کننده این روز بود که روی صحنه آمد. پس از او علی باجلاوند از دورود برای نواختن تنبک حاضر شد.

17

در بخش ساز سرنا چهار شرکت کننده در گروه سنی الف، یک شرکت کننده در گروه سنی ب و دو شرکت کننده در گروه سنی ج به مرحله نهایی سرنا نوازی راه یافته بودند. امیرحسین بسطامی، اهورا دلفانی، محمدرضا رشید زاده فرد و عرفان مریدی محمد آبادى اسامی شرکت کنندگان گروه الف بودند که یک به یک سرنای خود را به صدا درآورند. پس از آن علی الواری در گروه سنی ب هنر خود را ارئه کرد.

19

حضور علی ترابی مدیرکل دفتر موسیقی برای دومین باردر جشنواره و همچنین درخشش یک نوازنده پنج ساله (پارسا باجلاوند) و تبحر عجیبش در نوازندگی که توجه هیات داوران و حاضرین در سالن را به خود جلب کرد  به طوری که نه تنها از او فیلم و عکس گرفتند بلکه یکی از اساتید بعد از اتمام اجرای صحنه‌ای او را در آغوش گرفت از جمله مهمترین حاشیه‌های پنجمین روز برگزاری جشنواره ملی موسیقی جوان در فرهنگسرای نیاوران بود.

فرهنگسرای نیاوران موسیقی نواحی دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان موسیقی لرها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر