کد خبر: 657269 A

عصر جمعه 26 مردادماه 97، مراسم افتتاحیه بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان در مقبره الشعرا شهر تبریز برگزار خواهد شد.

به گزارش ایلنا، بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان در حالی عصر جمعه 26 مرداد ماه آغاز به کار می‌کند که در مرحله نخست ۱۰۰ هنرمند جوان از ۲۳ استان کشور برای رقابت پذیرفته شدند.

در این دوره جشنواره یازده نفر در بخش پوستر، ده نفر در حوزه  تصویر سازی،  ده نفر در رشته خوشنویسی، ۱۴ نفردر بخش طراحی، ۱۶ نفر در زمینه عکاسی،  ۹ نفر در رشته کاریکاتور،  10 نفر در بخش مجسمه‌سازی، ۱۲ نفر در زمینه نقاشی و ۸  نفر در رشته نگارگری در کارگاه‌های جشنواره حضور خواهند یافت.

در این دوره از جشنواره بخش گرافیک را مصطفی اسداللهی و حسین نوروزی (گرافیک)، کیانوش غریب پور و جلال پیروزآبادی (تصویر سازی)،کامبیز صبری و محمد فاسونکی (مجسمه‌سازی)، علی شیرازی و صداقت جباری (خوشنویسی)،  علی ذاکری و جواد نوبهار (طراحی)،  فرهاد سلیمانی و محمد عباس زاده (عکاسی)، شهرام رضایی و رحیم بقال اصغری (کاریکاتور)،  فرح اصولی و ابراهیم مقبلی (نقاشی) و امیر طهماسبی و رحیم چرخی (نگارگری) در کنار استادان کارگاه هر رشته داوری را برعهده دارند.

استادانی در هر رشته داوری بخش گارگاهی بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان را به عهده دارند. اونیش امین الهی (گرافیک)،  محمدعلی بنی‌اسدی (تصویر سازی)،  محمدحسین عماد (مجسمه‌سازی)،  محمد علی فرز بود (خوشنویسی)،  داریوش حسینی (طراحی)،  مهدی مقیم نژاد (عکاسی)، جواد علیزاده (کاریکاتور)،  مهرداد محب علی (نقاشی)  و اردشیر مجرد تاکستانی (نگارگری) استادان کارگاه‌هایی هستند که در کنار سایر داوران،  آثار جشنواره را داوری می‌کنند.

بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان با حمایت مرکز هنرهای تجسمی و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی و موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر در شهر تبریز از 26 تا 30 مرداد برپا خواهد شد.

تبریز بیست و پنجمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر