کد خبر: 657258 A

سومین روز از دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان (چهارشنبه ۲۴ شهریور) به هنرنمایی دف‌نوازان جوان اختصاص داشت.

به گزارش ایلنا، سومین روز از دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، روز گذشته چهارشنبه 24 مرداد با هنرنمایی دف‌نوازان، در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.

1

در این روز بخش نواحی به سراغ ساز دف رفت و شرکت‌کنندگان راه‌یافته به مرحله نهایی با هم در مقابل هیات دورانی متشکل از مسعود حبیبی، سید عطاالله سلامیه، فرزاد عندلیبی و عبدالرحمن غوثی به رقابت پرداختند.

2

شرکت‌کنندگان در دو بازه زمانی 9 الی 13 و 14 الی 16 روی صحنه آمدند و اجراهای خود را در سه رده سنی الف، ب و ج ارائه کردند.

3

اجراهای صحنه‌ای شرکت‌کنندگان راه‌یافته به بخش نهایی جشنواره با دف‌نوازی گروه سنی الف آغاز شد. آران حسن‌زاده به عنوان نخستین شرکت‌کننده با سازش وارد صحنه شد. سپس مرضیه شمسی، پرنیان سلیمانی، علی کاربین، محمد مرادی، کی ناز کیا الوندی، ریحانه نجارزاده تربتی و وحید نظیری ایلخچی یک به یک به نواختن پرداختند.

4

داوران از هر یک از نوازندگان که روی صحنه حاضر می‌شدند سوالاتی پرسیدند و پس از اجرای‌شان از آن‌ها خواستند بخشی دیگر که در سوالات مطرح می‌شود را نیز بنوازند.

5

پس از استراحت، نوبت به گروه سنی ب در این رقابت رسید. این گروه که شامل هشت شرکت‌کننده بود، یک به یک روی صحنه حاضر شدند تا به اجرا بپردازند. علیرضا احمدی، کاوه سلیمانی، سعید فرزانگان، محمد مهدی قاسمی، سید محمد حسین کارپسند، مجتبی محربی، امیرمحمد نیک منش و سامی هوشیانی اسامی بودند که در این رده سنی دیده می‌شد.

6

داوران در این بخش به اهمیت تکنوازی و بیان ریتمیک اشاره کردند و از نوازندگان خواستند لطافت و گوش نوازی را نیز در حین اجرای شان در نظر بگیرند.

7

آرمین حسن نژاد، نرگس ربانی، فرید زندی، حامد سهرابی، امیر محمد شریفی، بهشاد صفایی، محمدرضا قلی پور، محبوبه پور فروشانی و عرفان مرادی شرکت کنندگان رده سنی ج بودند که بازه زمانی آخر را به خود اختصاص دادند. آرمین حسن نژاد اولین شرکت‌کننده این بخش بود و در ادامه هشت رقابت‌کننده بعدی دف به دست گرفتند. داوران مانند رده‌های سنی الف و ب از آن‌ها خواستند قسمت دیگری که سوال می‌شود را نیز بنوازند.

10

دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان با دبیری هومان اسعدی و با مشارکت گسترده استادان برجسته موسیقی کشور توسط انجمن موسیقی ایران، با حمایت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری دفتر موسیقی، بنیاد رودکی و فرهنگسرای نیاوران از ۲۲ مرداد در حال برگزاری است.

فرهنگسرای نیاوران هومان اسعدی دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر