کد خبر: 657015 A

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با نفر اول کنکور در رشته هنر دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش ایلنا، سیدعباس صالحی در دیدار با فروغ رنجبر نفر اول کنکور در رشته هنر (هنرجوی رشته گرافیک هنرستان هنرهای زیبای اصفهان) گفت: اینکه بزرگانی مانند محمود فرشچیان  در سابقه کاری خود هنرجویی در هنرستان هنرهای زیبا را دارند، قابل توجه است.

وی با اشاره به یک‌صدمین سال تاسیس هنرستان هنرهای زیبای اصفهان ادامه داد: در برنامه‌هایی که به این مناسبت اجرا می‌شود باید به تعامل و ارتباط هنرجویان قدیم و جدید توجه داشت و ارتباط نسلی بین هنرجویان این هنرستان از اهمیت زیادی برخوردار است. پیوستگی و تعامل خانم رنجبر نیز باید با هنرجویان آینده این هنرستان برقرار شود.

در این دیدار فروغ رنجبر نیز با اشاره به برخی مشکلات هنرستان هنرهای زیبای اصفهان گفت: این هنرستان در رشته های گوناگون هنری فعالیت می کند و در سطح مناسبی قرا ردارد.

در این دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعطای لوحی به فروغ رنجبر از وی تقدیر کرد.

متن لوح وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خطاب به رنجبر به شرح زیراست:

«درخت تو گر بار دانش بگیرد     به زیرآوری چرخ نیلوفری را

 فرزند عزیزم سرکار خانم فروغ رنجبر

کسب رتبه نخست کشوری رشته هنر در آزمون سراسری دانشگاه­ها در سال ۱۳۹۷، توسط سرکارعالی که از فارغ­التحصیلان هنرستان­های وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیار هنرپرور و فرهنگ­خیز اصفهان هستید، مایه مباهات و فخر اهالی فرهنگ و هنر و دست­اندرکاران خانواده بزرگ دستگاه فرهنگی دولت خدمتگزار است.

دستیابی به این مهم با ممارست و سختکوشی شما و صیانت و حمایت خانواده محترم و دلسوزی معلمان و مربیان فرهیخته­تان تحقق یافته است و بار دیگر توانایی، دانایی و سختکوشی دختران ایران زمین را در  رسیدن به قله­های پیشرفت به اثبات رساند.

وظیفه خود می­دانم که بروز و تبلور استعدادهای درخشانی همچون فروغ عزیز را، که در آسمان پرستاره دختران و پسران مستعد این سرزمین، نورافشانی می‌­کنند، ارج نهاده و با یاری همکاران وزارت­خانه در رفع کاستی­‌ها و موانع این مسیر بکوشم.

با تبریک صمیمانه این موفقیت، که با عزم و اراده بدان دست یافتید، از خداوند متعال توفیقات روزافزون سرکارعالی و سربلندی تمامی فرزندان ایران اسلامی را آرزومندم.»

سیدعباس صالحی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر