کد خبر: 656417 A

همایش هم‌اندیشی و هم‌افزایی مدیران ملی، استانی و محلی در راستای ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی به مدت یک روز در هتل بادله ساری برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، همایش هم‌اندیشی و هم‌افزایی مدیران ملی، استانی و محلی در راستای ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی به مدت یک روز از فردا (چهارشنبه 24 مرداد) در هتل بادله ساری برگزار می‌شود.

رئیس گروه طبیعی معاونت میراث فرهنگی با اعلام این خبر گفت:  در این همایش یک روزه موضوعات مرتبط با ثبت جنگل‌های هیرکانی در قالب چهار سخنرانی با پنلی متشکل از معاون میراث فرهنگی کشور، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران، رئیس شورای عالی جنگل، سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری، معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست کشور و مدیرکل دفتر ثبت آثار و حفظ و احیاء میراث معنوی و طبیعی کشور ارائه خواهد شد.

به گفته علی قمی‌اویلی معرفی ویژگی‌ها و ارزش‌های سایت‌های پیشنهادی پرونده جنگل‌های هیرکانی و جغرافیای طبیعی و سیاسی سایت‌های معرفی شده  این جنگل‌ها از جمله موضوعاتی است که قرار است به ترتیب از سوی سیدمحسن حسینی (مدیر پروژه  تدوین پرونده جنگل هیرکانی و استاد دانشگاه تربیت مدرس) و علی بالی (مدیر ملی پایگاه جنگل هیرکانی) در قالب سخنرانی در این همایش مطرح شوند.

به گزارش روابط عمومی معاونت میراث فرهنگی در این همایش همچنین تبیین شرایط حفاظت و مدیریت اجرایی سایت‌های انتخابی ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی از سوی رسول اشرفی‌پور (مدیر ملی پایگاه جنگل هیرکانی) و روند ثبت و تجارب جهانی در زمینه ثبت میراث طبیعی جهانی با سخنرانی علی قمی‌اویلی ارائه خواهد شد.

در زمینه جنگل‌های هیرکانی که پرونده آن در دی  96 به یونسکو ارسال شد و قرار است ارزیابان یونسکو در اوایل مهر سال جاری براساس ضوابط یونسکو به ایران سفر کنند هشت نشست تخصصی با حضور متخصصان بنیاد سوکو آلمان، کارشناسان و صاحبنظران ایرانی از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگر، سازمان محیط زیست و سازمان جنگل‌ها و مراتع و آبخیزداری کشور و دانشگاه تربیت مدرس در استان‌های شمالی کشور برگزار شده است. 

در این راستا همچنین پایگاه محلی جنگل‌های هیرکانی با مشارکت سه  دستگاه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سازمان حفاظت از محیط زیست و سازمان جنگل‌ها و مراتع و آبخیزداری با هدف نگهداری اسناد، آرشیو اطلاعات و هماهنگی و مدیریت یکپارچه جنگل‌های هیرکانی ایجاد شده است.

جنگل های هیرکانی همایش هم اندیشی علی قمی اویلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر