کد خبر: 656197 A

سرپرست بنیاد فرهنگی روایت فتح و سرپرست انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس با مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش ایلنا، در این دیدار که در مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد شهرام کرمی ضمن تبریک انتصاب محسن سلیمانی فارسانی به سمت سرپرستی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، برحمایت همه جانبه مرکز هنرهای نمایشی از جریان تئاتر ارزشی و انقلابی تاکید کرد و گفت: جریان و نهضت فراگیر تئاتر انقلاب اسلامی دفاع مقدس و مقاومت یک حرکت فراجناحی و فراحزبی است و همه ما باید به آن به عنوان یک ژانر ملی و یک دستاورد بسیار ارزشمند نگاه کنیم.

وی افزود: به نظر بنده که همیشه دفاع مقدس برایم دغدغه بوده است، باید به عنوان یک مقوله هدفمند، اثرگذار و استراتژیک به تئاتر مقاومت بنگریم و همه امکانات مادی، معنوی و انسانی را برای تقویت و توسعه این جریان پای کار آوریم.

کرمی افزود: مرکز هنرهای نمایشی آمادگی کامل دارد تا از این جریان ارزشمند حمایت کافی و لازم را به عمل آورد و اصولا این کار را وظیفه خود می‌دانیم و از هرگونه کمک و مشاوره در خصوص اعتلای این حرکت دریغ نخواهیم کرد.

محمد حبیبی مدیرعامل بنیاد فرهنگی روایت فتح نیز بر لزوم تقویت زیرساخت‌ها و توسعه کمی و کیفی تئاتر مقاومت در سراسر کشور تاکید کرد و از آمادگی بنیاد فرهنگی روایت فتح به عنوان یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین سازمان‌های حامی فرهنگ و هنر انقلاب و دفاع مقدس برای مشارکت و حمایت تئاتر مقاومت خبر داد.

محسن سلیمانی فارسانی سرپرست انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس نیز به برنامه‌های جدید و دردست اقدام انجمن اشاره کرد و گفت: قصد داریم به یاری خدا و با کمک و همفکری کلیه هنرمندان جوان متعهد، اساتید ارزشمند و پیشکسوتان گرانقدر حوزه تئاتر دفاع مقدس و انقلاب بار دیگر تئاتر دفاع مقدس را به جایگاه واقعی و شان اصلی خود برسانیم که برای تحقق این امر مستلزم همیاری و همکاری ویژه سازمان‌ها و نهادهای ذی‌ربط و هم سو و در راس آن مرکز هنرهای نمایشی به عنوان متولی اصلی تئاتر در کشور، هستیم.

وی افزود: خوشبختانه جای امیدواری بسیار است که با حضور شهرام کرمی در راس هرم مدیریتی تئاتر کشور که خود از قدیمی‌ترین نویسندگان و کارگردانان تئاتر دفاع مقدس است این جریان به زودی به دوران اوج و شکوه خود بازگردد و اتفاقات خوبی دراین خصوص رقم بخورد.

انقلاب اسلامی پیشکسوتان تئاتر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر