کد خبر: 654629 A

لیدا دانشی مطرح کرد:

شب‌های فرهنگی استان‌ها در قالب جشنواره چارسوق به میزبانی برج میلاد تهران برگزار شد.

به گزارش ایلنا،لیدا دانشی مدیر ارتباطات و بین الملل برج میلاد درباره این جشنواره گفت : برج میلاد بانی جشنواره‌ی ملی چارسوق است. در این جشنواره استان‌های مختلف با هدف معرفی جاذبه‌های طبیعی، تاریخی و گردشگری به نمایش میراث و ارائه‌ی دارایی‌های فرهنگی خود می‌پردازند.

لیدا دانشی بیان کرد: یکی از پرطرفدارترین بخش برنامه‌ی شب‌های فرهنگی استان‌ها، بخش موسیقی‌ست که با حضور برترین و بهترین هنرمندان هر استانی برگزار می‌شود. استان‌هایی که خاستگاه اقوام اصیل هستند در لیست "شب‌های خاطره انگیز" جشنواره‌ی چارسوق قرار دارند. از جمله استان‌های کردستان، کرمانشاه، لرستان، فارس و سیستان و بلوچستان.

وی پیرامون حواشی عنوان شده در ارتباط با شب فرهنگی استان کرمانشاه ضمن انتقاد از نگاه‌های تنگ نظرانه به مقوله‌ی فرهنگ که در استان‌های غربی ساز و آواز و موسیقی بخش لاینفک آن و یادگار غم ایام قوم کرد است، باید عنوان کنم ما در جایگاه میزبان شاهد رفتار یا حاشیه‌ای که بر فرهنگ غنی و پرمحتوای مردم شریف، دلیر، هنرمند و هنرپرور کرمانشاه خدشه‌ای وارد کند، نبودیم.

دانشی افزود: اگر اجازه بدهیم فرهنگ زیست طبیعی خودش را داشته باشد و با حمایت از خرده فرهنگ‌ها زمینه‌ی تقویت و تعالی آداب و سنت‌های اصیل مردم را فراهم آوریم، حتماً شاهد رونق و ارتقا صنعت گردشگری مردم استانی خواهیم بود که قهر طبیعت هم خاطر شهروندانش را آزرده است و شادی و مهربانی برایشان کیمیاست.

 شب‌های فرهنگی استان‌ها در قالب جشنواره چارسوق به میزبانی برج میلاد و با همکاری سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری در دهکده اقوام برج میلاد از ساعت 21 الی 2 بامداد برگزار می‌شود.

 

اجازه بدهیم فرهنگ زیست طبیعی خودش را داشته باشد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر