کد خبر: 649762 A

امین غفاری (نوازنده و سولیست ویلن) در کنسرتی مشترک با جوانان آذربایجانی ارکستر فیلارمونیک باکو در تالار وحدت روی صحنه می‌رود.

به گزارش ایلنا، امین غفاری با ارکستر فیلارمونیک باکو روی صحنه می‌رود. این کنسرت روز سه‌شنبه 23 مرداد در تالار وحدت برگزار خواهد شد.

امین غفاری (نوازنده و سولیست ویلن) با همراهی ارکستر فیلارمونیک باکوی آذربایجان به اجرای قطعات کلاسیک، آذری و موسیقی فیلم به رهبری وحید علیپور می‌پردازد.

غفاری درباره این کنسرت گفت: در این کنسرت آثاری از سارازات (زیگونروایزن)، سنت سانس (روندو کاپریچیو)، کرایسلر، امیرف، مونتی و...اجرا می‌شود.

او ادامه داد: خوشحالم که قرار است با ارکستر فیلارمونیک باکو در تالار وحدت سولو بنوازم و قطعاتی را که دوست دارم اجرا کنم. امیدوارم این اجرا مورد استقبال هنردوستان قرار بگیرد.

غفاری همچنین گفت: ما پیش از برگزاری این کنسرت اجرای موفقی را در تاریخ 22 تیر در شهر بجنورد داشتیم و در ادامه نیز کنسرت تهران و دیگر شهرها را خواهیم داشت. امیدوارم همه چیز خوب پیش برود و موسیقی بی‌کلام بیشتر مورد حمایت مسئولین و اصحاب رسانه قرار بگیرد.

این نوازنده اضافه کرد: ارکستر فلارمونیک باکو اردیبهشت سال 94 به سرپرستی و رهبری وحید علی‌پور تشکیل شد و از همان ابتدا با کنسرت‌هایی در سالن آکادمی موسیقی باکو کار خود را آغاز کرد. این ارکستر از 36 نوازنده تشکیل شده که ترکیب‌بندی آن‌ها برای این کنسرت به صورت زهی و بادی برنجی و چوبی و کوبه‌ای خواهد بود. اعضای گروه از نوازنده‌های جوان آذربایجان هستند که کنسرت‌های زیادی در قالب سولیست ارائه داده‌اند و مقام‌های مختلفی در فستیوال‌های جهانی کسب کرده‌اند.

این کنسرت روز سه‌شنبه 23 مرداد ساعت 21:30 در تالار وحدت برگزار خواهد شد.

امین غفاری تالار وحدت جمهوری آذربایجان ارکستر فیلارمونیک باکو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر