کد خبر: 649747 A

مجموعه کنسرت‌های «چند شب نی و قانون» از بیست و دوم مرداد به مدت سه شب به همنوازی نی و قانون اختصاص خواهد یافت.

به گزارش ایلنا، در ادامه‌ کنسرت‌های «چند شب»، هشتمین دوره‌ این کنسرت‌ها که به سازهای نی و قانون اختصاص دارد با عنوانِ «چندشب نی و قانون» از بیست و دوم مرداد به مدت سه شب در تالار رودکی تهران اجرا می‌شود. 

در اولین شب از این سری کنسرت‌ها و در روز 22 مرداد، حمیدرضا زبردست (نی)، مرجان مهربان (قانون) و صدا سدیفی (قانون) و زمان خیری (نی) می‌نوازند. 

در شب دوم و در روز بیست و سوم مرداد، حسین خوش‌چهره (نی)، یاسمن نجم‌الدین (قانون)، مهدی تیموری (نی) و مژگان حسینی (قانون) خواهند نواخت. در سومین و‌ آخرین روز نیز سعید روحانی (نی)، فریده رضایی (قانون)، امیر سیاوش‌پور (نی) و پریچهر خواجه (قانون) می‌نوازند. 

این کنسرت‌ها در ساعت 20:30 در تالار رودکی برگزار می‌شود.  مجموعه کنسرت‌های «چندشب» که به همت موسسه فرهنگی هنری نغمه حصار به مدیریت افشین معصومی برگزار می‌شود، با هدف یادآوری ریشه‌های اصلی موسیقی در ١٠ دوره طراحی شده و در هر دوره به یک ساز از حوزه موسیقی ایرانی و کلاسیک پرداخته می‌شود. در پایانِ این دوره بیش از 120 نفر نوازنده و خواننده در این پروژه موسیقایی که از تیر سال ۹۶ آغاز شده و تا زمستان سال ۹۷ نیز ادامه دارد حضور خواهند داشت.  

در پایان سال ٩٧ مجموعه کنسرت‌های «چند شب» توسط موسسه فرهنگی هنری نغمه حصار منتشر خواهد شد.

تالار رودکی کنسرت های چند شب چند شب نی و قانون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر