کد خبر: 648337 A

در پی جلسه فوق العاده کارگروه کاغذ، امیرزاده خبر داد:

نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در کارگروه کاغذ از تعیین قیمت فروش کاغذ در بازار داخلی براساس جلسه امروز این کارگروه خبر داد.

به گزارش ایلنا، همایون امیرزاده گفت: به منظور تنظیم بازار کاغذ داخلی و با هدف شکستن حباب قیمت این کالا، جلسه کارگروه کاغذ با حضور نمایندگان وزارتخانه‌های صنعت، فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش و مدیرکل سازمان حمایت، بانک مرکزی، گمرک ایران و دست‌اندرکاران کاغذ و مقوا برگزار شد.

وی افزود: در این جلسه قیمت فروش کاغذهای چاپ و تحریر (٧٠ گرم) بر اساس هر کیلو گرم ٥١هزار ریال تعیین شد. همچنین قیمت فروش کاغذ روزنامه هر کیلوگرم٤١هزار ریال تعیین شد.

امیرزاده ادامه داد: قیمت فروش کاغذهای بالکی(٦٠ گرم) نیز براساس هر کیلوگرم ٥١هزار ریال تعیین و  مقرر شد حداکثر قیمت فروش کاغذهای مربوطه موجود در انبار فروشنده براساس نرخ‌های کاغذهای چاپ و تحریر، روزنامه و بالکی باشد.

نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در کارگروه کاغذ افزود: همچنین در این جلسه مقرر شد با توجه به اینکه محموله‌های یاد شده ترخیص و در انبار و بازار موجود است و از آنجا که کاغذهای مزبور براساس نرخ ارز رسمی دولتی وارد شده، چنانچه براساس اسناد و مدارک مثبته که توسط سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان مورد بررسی و تعیین قیمت قرار می‌گیرد، مشمول پرداخت مابه التفاوت شود، اقدامات قانونی صورت پذیرد.

این جلسه با حضور نمایندگان وزارتخانه‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی، صنعت،آموزش و پرورش و مدیرکل سازمان حمایت، بانک مرکزی، گمرک ایران و نمایندگان انجمن واردکنندگان کاغذ و مقواو سلولز ایران، نماینده مصرف‌کنندگان کاغذ در حوزه صنعت چاپ و شرکت تعاونی مطبوعات ایران و نمایندگان ناشران، سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان برگزار شد.

قیمت کاغذ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر