کد خبر: 648126 A

هفته دوم از دوره آموزش عالی «مطالعات فیلم: نظریه، نقد و تحلیل» در مدرسه ملی سینما با حضور امیرعلی نجومیان ازچهارشنبه 3 مردادماه آغاز می‌شود.

 به گزارش ایلنا، امیرعلی نجومیان نویسنده، نظریه‌پرداز و مترجم و دانشیار ادبیات انگلیسی و نظریه ادبی دانشگاه شهید بهشتی است. وی پس از تحصیل در رشته زبان و ادبیات انگلیسی در مقطع کارشناسی در رشته ادبیات انگلیسی، دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترای خود را در انگلستان گذراند. نجومیان پس از بازگشت به ایران تدریس در  دانشگاه شهید بهشتی را شروع کرد و هم‌اکنون در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ادبیات، ارشد و دکتری، دروس نقد و نظریه ادبی، ادبیات معاصر، مکاتب ادبی، فلسفه ادبیات، فلسفه فیلم، رابطه سینما و آموزش ادبیات و روش تحقیق را تدریس می‌کند. او در شکل‌گیری گروهی پژوهشی در تهران که به «گروه نشانه‌شناسی هنر» شناخته شد، نقش داشت.

دوره آموزش عالی «مطالعات فیلم: نظریه، نقد و تحلیل» با حضور جاناتان رزنبام منتقد سرشناس در عرصه بین الملل آغاز شد و این منتقد آمریکایی موضوع «روش شناسی نقد فیلم» را سرفصل آموزشی خود قرار داد و قرار است هفته دوم از این دوره آموزشی با حضور امیرعلی نجومیان از فردا چهارشنبه 3 مردادماه آغاز شود.

رزنبام رفت نجومیان آمد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر