کد خبر: 647536 A

اداره کل امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری معاونت امور هنری نشستی برای هم‌اندیشی برگزار کرد.

به گزارش ایلنا، نشست هم‌اندیشی مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها با معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یکشنبه 31 تیر برگزار شد.

طبق گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، این نشست با حضور سیدمجتبی حسینی (معاون امور هنری)، سیدهادی حسینی (معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌ها)، علی غیاثی‌ندوشن (مدیرکل امور استان‌ها)، مدیران کل و مشاوران معاونت امور هنری و مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها درباره برنامه‌ها و فعالیت‌های حوزه معاونت امور هنری در تعامل و همکاری با استان‌ها برگزار شد.

معاون امور هنری در این نشست با تاکید بر توجه به جغرفیای هنر در کشور گفت: تاکنون کمتر به جغرافیای هنر در کشور توجه شده است و ضرورت دارد که جغرافیای هنر با در نظر گرفتن نیازها و ظرفیت‌ها مطالعه و بررسی شود.

سیدمجتبی حسینی در ادامه با اشاره به تعداد فارغ‌التحصیلان هنر از دانشگاه‌ها و تعداد افرادی که در آموزشگاه‌های آزاد هنری و مراکز آموزشی، هنر را فرا می‌گیرند، گفت: لازم است که با نگاه جامع،  مسائل آموزش هنر و فضای فعالیت و کسب و کار برای هنرمندان بررسی شود و به این موضوع توجه شود که آیا فضای فعالیت، امکانات و کسب و کار لازم برای این تعداد هنرمند و فارغ‌التحصیل هنر در کشور فراهم شده است.

حسینی در ادامه با تاکید بر تمرکززدایی از فعالیت‌های هنری، فعالیت شوراهای هنری، تدوین و بازنگری آیین‌نامه‌ها، تسهیل روند صدور مجوزها، رصدخانه هنر ایران، آمایش سرزمینی هنر، استفاده از ظرفیت بخش‌های دیگر از جمله مناطق آزاد کشور برای هنر و طرح شهرهای خلاق هنر را از برنامه‌های معاونت هنری خواند.

در ادامه این نشست علی ترابی (مدیرکل دفتر موسیقی)، شهرام کرمی (مدیرکل هنرهای نمایشی)، هادی مظفری (مدیرکل هنرهای تجسمی)، محمد اللهیاری فومنی (مدیرکل دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی، هنری) و حمید قبادی (دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس)، مسائل و برنامه‌های هر بخش در تعامل و همکاری با استان‌ها را بیان کردند.

سپس مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها خواسته‌ها، چالش‌ها و مسائل حوزه موسیقی، تئاتر، هنرهای تجسمی، آموزش هنر و مد و لباس را در استان‌ها بیان کردند و معاون هنری و مدیران کل معاونت درباره این مسائل و چالش‌ها توضیح دادند.

اداره کل امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری معاونت امور هنری این هم‌اندیشی را برگزار کرد.

برج میلاد عاشیق های زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر