کد خبر: 646866 A

کسرایی‌پور خبر داد:

مدیرکل سیاست‌ها و مقررات ارزی بانک‌مرکزی با اعلام اینکه فعلا پرداخت ارز مسافرتی از طریق پنج بانک عامل معرفی شده ادامه دارد از اعلام تصمیمات جدید ارائه ارز مسافرتی در روز چهارشنبه خبرداد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، مهدی کسرایی‌پور با تکذیب خبر پایان عرضه ارز مسافرتی، گفت: همچنان پنج بانک عامل این ارز را در چارچوب بخشنامه بانک مرکزی در اختیار مسافران واجدان شرایط و با نرخ رسمی تا سقف‌های ۵۰۰ و ۱۰۰۰ یورویی قرار می‌دهند.

وی با بیان اینکه موضوع تخصیص ارز مسافرتی در دست بررسی است گفت: تاکنون بازخوردهای زیادی از نحوه فروش و مصرف این نوع ارز به بانک مرکزی منعکس شده و ما نیز دیدگاه‌ها و پیشنهادات‌مان را پس از جمع‌بندی به ستاد اقتصادی دولت ارائه کرده‌ایم.

این مسئول بانک مرکزی اضافه کرد: در همین چارچوب ستاد اقتصادی دولت به‌عنوان متولی اصلی تصمیم گیری سیاست‌های جدید ارزی، تصمیم لازم را اتخاذ خواهد کرد که پس از اعلام‌نظر نهایی، آن را به شبکه بانکی منعکس خواهیم کرد.

مدیرکل سیاست‌ها و مقررات ارزی بانک مرکزی در ادامه ابراز امیدواری کرد که این هفته در ادامه مباحث جلسه چهارشنبه گذشته ستاد اقتصادی دولت، تصمیم قطعی درباره ارز مسافرتی اتخاذ شود.

ارز مسافرتی مهدی کسرایی پور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر