کد خبر: 646825 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان اظهار داشت: در حال حاضر در جنوب کرمان ۲ سینمای ثابت و ۲ سینمای سیار، فیلم‌های سینمایی را همزمان با سینماهای مطرح کشور اکران می‌کنند.

به گزارش ایلنا، حسین اسحاقی (مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان) اعلام کرد: دولت تدبیر و امید با توجه به خواسته مردم جنوب کرمان، سینماهای این منطقه را که بیش از یک دهه تعطیل بودند؛ فعال نمود.

وی  افزود با توجه به اسقبال مردم جنوب استان کرمان از سینما و علاقه مندی بخش خصوصی به سرمایه گذاری در بخش سینما، در این دولت، سینماهای جنوب کرمان به بخش خصوصی واگذار شد.

این مدیر فرهنگی یادآور شد: در جنوب کرمان سینماهای ثابت در شهرستان‌های جیرفت و کهنوج با ۷۲۶ صندلی و سینماهای سیار در شهرهای درب بهشت، رودبارجنوب، عنبرآباد و قلعه گنج در حال ارائه خدمت به شهروندان هستند.

وی با اشاره به استقبال خوب مردم از فیلم‌های اکران شده در سینماهای جنوب کرمان، بیان داشت: با راه‌اندازی مجدد سینماهای این منطقه در دولت تدبیر و امید، بیش از ۵۰ فیلم اکران شده است که استقبال کم نظیر شهروندان را به همراه داشته است.

اسحاقی خاطرنشان کرد: در جنوب کرمان، فیلم به وقت شام بیشترین فروش را به خود اختصاص داد.

وی با اشاره به علاقه شهروندان جنوب کرمان به حوزه فیلم و سینما، افزود: طرح چهارشنبه‌های سینمایی جنوب کرمان با اکران فیلم‌هایی در برخی مساجد این منطقه در حال اجرا است که مورد استقبال مردم قرار گرفته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان با بیان اینکه به آموزش رشته‌های هنری در جنوب استان همواره توجه ویژه‌ای می‌شود، افزود: موسسه آرمین فیلم جیرفت، در زمینه آموزش و ساخت فیلم فعالیت دارد که توانسته با انجام فعالیت‌های سینمایی موثر، گام مهمی در شناساندن سینما و فعالیت‌های سینمایی در منطقه بردارد.

وی با اشاره به علاقه مردم جنوب کرمان به سینما و فعالیت‌های سینمایی، تصریح کرد: راه‌اندازی سینما در جنوب کرمان توانسته در ارتقای فرهنگ موثر باشد.

اسحاقی با اشاره به پتانسیل‌های جنوب کرمان بیان داشت: حمایت از بخش خصوصی، آموزش هنرمندان و فیلم‌سازان، برگزاری جشنواره‌ها و اجرای برنامه‌های متعدد فرهنگی و هنری ازجمله برنامه‌هایی هستند که شکوفا کردن پتانسل هنری این منطقه را به دنبال دارند.

وی توسعه و تجهیز سینماهای جنوب کرمان را از برنامه‌های آتی اداره کل فرهنگ و ارشاد جنوب خواند و بیان داشت: توجه به حوزه سینما در جنوب کرمان می‌تواند این منطقه را به قطب سینمای جنوب شرق کشور تبدیل کند.

سازمان سینمایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر