کد خبر: 646713 A

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در رابطه با جشنواره عکس تلفن همراه «هشت» با موضوع زیارت می‌گوید: لحظات ناب زیارت ممکن است ابتدا اختصاصی باشد اما وقتی در یک اشتراک عمومی قرار می‌گیرد، برای دیگران فرصتی می‌سازد که چگونه این لحظات ناب را برای خودشان هم پدید آورند.

به گزارش ایلنا، سیدعباس صالحی (وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی) درحاشیه جشنواره عکس تلفن همراه «هشت» با موضوع زیارت، درباره مقوله زیارت و وجوه مختلف آن گفت: زیارت با لحظه‌های نابی همراه است که در زندگی انسان وجود دارد. این لحظه‌ها که از روح برمی‌خیزد و بر جان می‌نشیند و نمای آن در تن پدیدار می‌شود، لحظه‌هایی است که می‌تواند برای دیگران هم تأثیرگذار و افق‌برانگیز باشد.

او اظهار کرد: عکس می‌تواند این لحظه‌های ناب را روایت کند و به دیگران به اشتراک بگذارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از این گفت‌وگو به ضرورت تولید محتوای رضوی در فضای مجازی پرداخت و ادامه داد: به نظر می‌آید فضای مجازی بستری است که می‌تواند برای تصویرسازی و تصویردهی از لحظه‌های ناب زیارت به کمک بیاید. لحظه‌های ناب زیارت ممکن است ابتدا اختصاصی باشند اما وقتی در یک اشتراک عمومی قرار می‌گیرند، برای دیگران فرصتی می‌سازند که چگونه این لحظه‌های ناب را برای خودشان هم پدید بیاورند.

صالحی در پایان خاطرنشان کرد: هر مقدار که بتوانیم این لحظه‌های ناب را درست روایت کنیم، کمک می‌کنیم به این که بتوانیم لحظه‌های ناب را هم به وجود بیاوریم.

دومین جشنواره عکس تلفن همراه «هشت» با حمایت بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع)، سازمان فضای مجازی سراج و موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر به دبیری وجیه‌اله شیرمحمدی برگزار می‌شود. آداب و فرهنگ زیارت، جلوه‌های حرم مطهر رضوی، حرم مطهر حضرت معصومه(س) و حضرت شاهچراغ (ع)، انعکاس مراسم و آیین‌های رضوی و امامزادگان و بقاع متبرکه محورهای این جشنواره را تشکیل می‌دهند. ۱۵ مرداد آخرین مهلت ارسال آثار به این جشنواره است. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به نشانی www.rbphoto.ir مراجعه کنند.

جشنواره عکس تلفن همراه «هشت» سیدعباس صالحی (وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی)
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر