کد خبر: 645934 A

مراسم رونمایی از تیزر و پوستر نمایش «ضیافت شبانه‌ای برای شبنم» شب گذشته ۲۶ تیر با حضور هنرمندان سینما و تئاتر و عوامل و بازیگران این نمایش در مجموعه فرهنگی هنری رزوود برگزار شد.

به گزارش ایلنا، در ابتدای مراسم مراسم رونمایی از تیزر و پوستر نمایش «ضیافت شبانه‌ای برای شبنم» که اجرای آن را مازیار فکری ارشاد منتقد سینما برعهده داشت، سکانس‌هایی از فیلم ماندگار «ضیافت» ساخته مسعود کیمیایی به نمایش در آمد.

پس از آن عباس غفاری کارگردان و کارشناس تئاتر درباره فیلم «ضیافت» و تاثیر آن در سینمای ایران صحبت کرد و تاکید داشت این اولین بار است که یک کارگردان در تئاتر تصمیم گرفته تا نمایشی را براساس این فیلم مهم سینمای ایران روی صحنه ببرد.

photo_۲۰۱۸-۰۷-۱۸_۱۴-۵۵-۰۳

پس از صحبت‌های روزبه روحی‌پور کارگردان ضیافت شبانه‌ای برای شبنم و قدردانی از عوامل این نمایش، مقیمی تهیه‌کننده این نمایش گفت: ضیافت شبانه‌ای برای شبنم یک برداشت آزاد از فیلم ماندگار «ضیافت» به کارگردانی مسعود کیمیایی است اما با توجه به شرایط و حال و هوای امروز جامعه.کارگردان و ‌نویسنده این کار تلاش کردند این گذر تاریخی را پس از ۲۳ سال روی صحنه ببرند شاید فکر کنیم که این نمایش تلخ و یا تاریک است اما نگاه موشکافانه و دقیقی به این زمان طی شده از «ضیافت» تا امروز را دارد.

در ادامه مراسم تیزر این نمایش برای اولین بار نمایش داده شد. امیر مقیمی ساخت این تیزر را برعهده داشت.

سپس مریم نراقی درباره وضعیت این روزهای تئاتر گفت: «متاسفانه حال این روزهای تئاتر خوب نیست. تئاتر چهره محور شده و گروه‌ها برای فروش بیش از اینکه به کیفیت فکر کنند بر حضور چهره‌ها تمرکز دارند. او خطاب به هنرمندان و سلبریتی‌های گفت: امیدوارم شما هنرمندان و سلبریتی‌ها برای تماشای نمایش‌هایی که فاقد چهره هستند اما ریشه در تئاتر دارند وقت بگذارید و از آن‌ها حمایت کنید که سرپا بمانند شاید دوباره به دوره‌ای برگردیم که تئاتر واقعی و ارزشمند جایگاه خود را پیدا کند و شاهد اجراهای بی‌کیفیت که فقط به پشتوانه نام‌ها روی صحنه می‌روند نباشیم.»

photo_۲۰۱۸-۰۷-۱۸_۱۴-۵۴-۵۶

پس از پخش تیزر نمایش، مرجانه گلچین و سعید پیردوست از پوستر «ضیافت شبانه‌ای برای شبنم» که توسط سینا افشار طراحی شده، رونمایی کردند.

مرجانه گلچین در این ارتباط گفت: «من علاقه بسیاری به تئاتر دارم. اما وقتی می‌شنوم که کارهای جوانان خوش ذوق و با استعداد در سالن‌ها فروش خوبی ندارند ناراحت می‌شوم. امیدوارم بتوانیم با کمک هم شرایطی فراهم کنیم تا آثار این جوانان که به نوعی چهره سینمایی ندارند و از بطن تئاتر هستند به خوبی دیده شود. من به عوامل این نمایش تبریک می‌گویم و خوشحالم که امشب سهمی در این کار داشتم.

در پایان مراسم همه مهمانان پوستر این نمایش را به رسم یادبود امضا کردند.

مرجانه گلچین، فرزاد موتمن، نادر مشایخی، سعید پیردوست، بهزاد خداویسی، رامین پرچمی، عباس غفاری، معصومه کریمی،‌ سمیرا برادری،‌ رضا اخلاقی راد، هادی شکوری (بازیکن اسبق استقلال) و جمعی از اهالی فرهنگ و هنر در این مراسم حضور داشتند.

photo_۲۰۱۸-۰۷-۱۸_۱۴-۵۴-۵۱

استقلال تئاتر فرهنگ و هنر فرهنگی هنری مسعود کیمیایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر