کد خبر: 645802 A

مدیر مجموعه تئاتر شهر روز سه شنبه بیست و ششم تیر در دیدار با سرپرست دفتر طرح‌های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر ضرورت تکمیل و آغاز دوباره عملیات بازسازی این مجموعه تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، سعید اسدی مدیر مجموعه تئاترشهر روز سه‌شنبه بیست و ششم تیر سال ۹۷ در دیدار با مسعود معمار سرپرست دفتر طرح‌های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن بر شمردن اولویت‌های ترمیم و بهسازی این مجموعه بر ضرورت و تسریع در آغاز دوباره عملیات بازسازی تاکید کرد.

سعید اسدی دراین دیدار ضمن قدردانی از فعالیت‌های انجام گرفته طی دوره‌های گذشته پیرامون بازسازی مجموعه تئاتر شهر توضیح داد: من مدت کوتاهی است که به عنوان مدیر در مجموعه تئاتر شهر حضور پیدا کردم، اما می‌دانم بازسازی یکی از مطالباتی است که طی سال‌های اخیر توسط مدیران این مجموعه مورد توجه قرار گرفته است بنابراین ضرورت دارد تا هر چه زودتر نسبت به آغاز دوباره عملیات بازسازی و تکمیل مواردی که از قبل توسط پیمانکار و مجریان بازسازی تعهد داده شده، اقدامات لازم صورت گیرد.

وی ادامه داد: مجموعه تئاتر شهر در ماه‌های آینده علاوه بر میزبانی گروه‌های نمایشی مختلف در قالب اجرای عمومی، میزبان اصلی رویداد مهمی چون جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی و سپس جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر است که دربرگیرنده فعالیت‌های بسیار فشرده‌ای برای کارکنان این مجموعه است. به همین جهت لازم است به منظور رفاه و امنیت کامل تماشاگران، هنرمندان و کارکنان این مجموعه اولویت‌های ما درعملیات بازسازی تئاتر شهر مورد بررسی دوباره قرار گرفته و کارها هرچه سریع‌تر آغاز شود.

مدیر مجموعه تئاترشهر ضمن قدردانی از تلاش‌های دفتر طرح‌های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ماه‌های گذشته برای بازسازی این مجموعه گفت: در مشاهده میدانی که همراه با سایر همکارانم از تئاتر شهر داشتیم به این نتیجه رسیدیم که برخی از موارد به بازسازی نیازمند تغییر و تحولاتی است که ضرورت دارد، درباره این اولویت‌ها هرچه زودتر اقدامات  لازم صورت گیرد.

اسدی درباره اولویت‌ها در تکمیل بازسازی مجموعه تئاترشهر اظهار کرد: تسریع در حوزه بهسازی و تکمیل موارد مرتبط با تجهیزات فنی، خدمات ایمنی و سرویس‌های خدماتی، تکمیل سیستم اطفا حریق، اصلاح معماری سازه تئاتر شهر در محوطه داخلی و خارجی، تکمیل سالن‌های انتظار تماشاگر تالار قشقایی و پلاتو اجرا، بازسازی و بهسازی رختکن‌ها و اتاق گریم تالار چهارسو، تکمیل تزیینات داخلی راهروهای مجموعه، اجرا و مهندسی آکوستیک راهروهای منتهی به تالارهای مختلف مجموعه، بازسازی و بهسازی فضای اداری، تکمیل و بهسازی فضای معماری بیرونی متعلق به مجموعه تئاتر شهر از جمله اولویت‌هایی است که ضرورت دارد در حوزه بهره‌برداری مورد توجه قرار گیرد.

مسعود معمار سرپرست دفتر طرح‌های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از روند بازسازی مجموعه تئاتر شهر در دوره‌های گذشته، بر ضرورت آغاز دوباره عملیات بازسازی مجموعه تئاترشهر تاکید و وعده داد به زودی اولویت‌های مدنظر مدیریت فعلی مجموعه تئاترشهر با فراهم شدن اعتبارات لازم و مذاکرات پیش رو با پیمانکاران و مجریان بازسازی شکل اجرایی پیدا می‌کند. البته در این مورد به خصوص زمان‌بندی معینی صورت گرفته که به‌زودی جزییات آن اعلام خواهد شد.

ترمیم پوسیدگی‌های موجود در پشت‌بام تئاترشهر، مذاکره با یک شرکت دانش‌بنیان مرتبط با دانشگاه صنعتی شریف، راه‌اندازی ماشینری دیجیتال تالار اصلی، تجهیز صندلی‌های تالار اصلی بعد از تکمیل ماشینری، بازسازی و بهسازی تالار چهارسو در حوزه‌های مختلف فنی از جمله مواردی بود که سرپرست دفتر طرح‌های عمرانی وزارت ارشاد در قالب فاز بعدی بازسازی مجموعه تئاتر شهر به آن اشاره کرد.

تئاتر شهر بازسازی تئاتر شهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر