کد خبر: 645497 A

در نشست خبری فیلم لایه های دروغ مطرح شد

نشست خبری فیلم لایحه های دروغ که محصوصل مشترک ایران و فنلاند است برگزار شد.

 به گزارش ایلنا،دراین نشست خبری عوامل فیلم از جمله ، محسن صرافی ، جانشین تهیه کننده، رامین سهراب، کارگردان و بازیگر ، روشنک گرامی ، بازیگر وابراهیم اشرفی  فیلمبردار اثر  در کنار جمعی از اهالی رسانه حضور داشتند.

محسن صرافی جانشین تهیه کننده  درباره کارگردان توضیح داد:« رامین سهراب ، کارگردان «لایه های دروغ» از 6 سالگی ایران نبوده ، در لس آنجلس تحصیل کرده وبه ایران آمد تا اولین فیلم بلند خود را در این کشور بسازد ».

صرافی درباره علت تغییر فیلمنامه اشاره کرد:« فیلمنامه فضای گانگستری زیادی داشته و در طبیعتا در ایران اجازه ساخت چنین فیلمی را نمی دهند. فیلمنامه نهایی بر اساس الگوی فیلم های«prison break» نوشته شده و ما در محوریت قصه شاهد ربوده شدن دختری هستیم که برادر او به کمکش می رود. کارگردان این فضا را دوست دارد و پیش از این به دلیل همکاری در فیلم های اکشن خارج از ایران تجربه های زیادی در ساخت چنین فیلم هایی پیدا کرده است».

رامین سهراب کارگردان و بازیگر فیلم نیز  گفت:« فیلمنامه این فیلم هشت سال گذشته توسط امیر ماکویی، جو لِونه از نیویورک، ساموِیل آواینه از فنلاند نوشته شد. فیلمنامه اولیه مجوز نگرفت و ما با کمک آقای ماکویی فیلمنامه ای که امکان ساخت آن در ایران میسر باشد را نوشتیم. پدرم سی سال گذشته بنیان گذار وشو در ایران بوده و گرچه ریسک ساخت فیلم اکشن در ایران بالا است و نمی دانم مردم چطور استقبال می کنند، اما این ریسک بالا در صورتی که نتیجه خوبی به همراه داشته باشد، قطعا من را به عنوان  بنیانگذار این شکل از فیلمسازی معرفی می کند، چرا که گروه خارجی را به ایران آوردم و سعی در ساخت فیلمی اکشن مطابق با استانداردهای جهانی داشته ام ».

 ابراهیم اشرفی فیلمبردار  فیلم نیز  درباره نحوه فیلمبرداری «لایه های دروغ» گفت:« بیشتر پلان ها اکشن بوده و بالطبع قابل تکرار  نبود، در نتیجه با دو دوربین و برخی مواقع با سه دوربین فیلمبرداری انجام شد. مارک هاپسن لنز واید انتخاب می کرد و من لنز های بسته می گرفتم. فیلم اکشن خیلی دوست دارم وهمیشه در صدد کار در فیلم اکشن بوده ام. همچنین کار با مارک با وجود اینکه زبان مادری متفاوتی داریم ، اما توضیحات را خیلی ملموس به من ارایه می کرد و خیلی از نظر دیدگاه کاری به یکدیگر نزدیک شدیم. همکاری در این فیلم تجربه خیلی خوبی برای من بوده است». 

روشنک گرامی  بازیگر  فیلم نیز درباره همکاری با کارگردانی که تاکنون خارج از ایران فعالیت داشته ، اظهار خوشحالی کرد و توضیح داد:«تجربه همکاری با گروه غیر ایرانی تفاوت و امتیاز های زیادی داشته است. کارگردان ها بسیار منظم پیش رفت و تنها زمان گریم من گروه معطل بود که کاملا طبیعی است و روند بسیار سریع و از پیش فکر شده بودو این نظم برخلاف تجربه همکاری با گروه های دیگردر ایران است. ما در اجرا نقش ها بارها با کارگردان برای صحنه ها تمرین کردیم تا ضربه هاواقعا به بدن اصابت نکند و درعین حال کاملا طبیعی باشد».

 

فعالیت گروههای بدلکار با تعداد فیلمهای اکشن متوازن نیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر