کد خبر: 645026 A

رویداد هنری «صِت» از چهارم تا هشتم مرداد با تمرکز بر نور، تصویر و موسیقی الکترونیک در تهران برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، مجموعه هنری «صِت» که در سال‌های گذشته با تمرکز بر صدا و تصویر، رویدادهای مختلفی را برگزار کرده است، اتفاقی دیگر را در همکاری با فستیوال موسیقی الکترونیک CTM آلمان رقم خواهد زد.

موسیقی و هنر تجربیِ «صتِ» تهران، دوره‌ چهارم خود را به تبادل هنری میان تهران و برلین اختصاص داده است. این رویداد پنج روزه با نام SET X CTM از چهارم تا هشتم مرداد برگزار می‌شود و این بار تنها به صدا و تصویر محدود نیست و قرار است به اشکال متفاوت در مکان‌‌های مختلف و متناسب با محتوای ارائه شده، برگزار شود. در همین راستا هر روز یک هنرمند در گالری امکان مهمان پروژه سِدا می‌شود، با تعدادی از علاقه‌مندان دیدار می‌کند و در رابطه با تجربیاتش گپ و گفتی شکل می‌‌دهد.

در دو روز اول، برج آزادی میزبان شش اجرا در دو سانس خواهد بود و علاقه‌مندان می‌توانند با تهیه یک بلیت هر سه اجرا را ببینند. روز سوم، دو پرفورمنس در سالن تئاتر مستقل برگزار می‌شود و همچنین روز آخر هم برگزارکنندگان ایرانی و آلمانی در موزه موسیقی از تجاربشان صحبت می‌کنند.

همکاری دو فستیوال SET X CTM ، در سال ۲۰۱۶ به واسطه‌ حمایت از پروژه‌ Sacred Horror in Design  آغاز شد. پروژه‌ای که هنرمند ایرانیSote (عطا ابتکار) که از سرشناس‌ترین موزیسین‌های الکترونیک ایرانی در جهان است و هنرمند مقیم برلین TarrikBarri را در کنار هم قرار داد. TarrikBarri سابقه همکاری با تام یورک (ردیوهد) و نیکولاس جار را در کارنامه دارد.

حالا با حمایت مالی چند موسسه، دو اثر جدید با همکاری هنرمندان دو شهر، تهران و برلین اجرا خواهد شد. پروژه مشترک بین دوئت ایرانی 9T Antiope به همراه فیلمساز و ویدئو آرتیست مطرح آلمانی، راینر کولبرگر شکل می‌گیرد. همچنین دیدار موسیقیدان الکترونیک ساکن برلین، ربیع بعینی با آنسامبل آکوستیک؛ پویا پورامین (آهنگساز و نوازنده ایرانی) انجام می‌‌شود. از جمله اتفاقاتی که در این اجراها رخ می‌دهد این است که The Sacred Horror In Design  که ستایش بسیاری از منتقدان را برانگیخته برای اولین بار در تهران اجرا می‌شود.  Monolake (موسیقیدان الکترونیک پیشرو در زمینه‌ موسیقی کامپیوتر و یکی از دو عضو اولیه و اصلی تیم برنامه‌نویسی و راه‌اندازی نرم افزارAbleton Live)، اثر جدید خود را اجرا می‌کند. رژین شرفی و mHz آثار جدید خود را برای اولین بار ارائه می‌کنند و Umchunga،  Temp-Illusion  و امیربهادر اشرف‌زاده از نام‌های آشنا برای دنبال‌کنندگان «صت» با کارهای جدید به این رویداد بازمی‌گردند.

 علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه بلیت به سایت تیوال مراجعه کنند.

تئاتر مستقل تهران برج آزادی تهران رویداد هنری صت SET X CTM فستیوال موسیقی الکترونیک CTM آلمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر