کد خبر: 644947 A

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل هنرهای نمایشی با پری صابری، نویسنده و کارگردان پیشکسوت تئاتر دیدار کردند.

به گزارش ایلنا، سیدمجتبی حسینی، معاون امور هنری و شهرام کرمی، مدیرکل هنرهای نمایشی عصر یکشنبه ۲۴ تیر با حضور در منزل پری صابری با این نویسنده، بازیگر و کارگردان تئاتر، دیدار و گفت و گو کردند.

پری صابری در این دیدار گفت: دوست دارم تئاتر کار کنم و زمانی که مشغول کار تئاتر هستم احساس زنده بودن می‌کنم. وقتی روی صحنه نیستم احساس می‌کنم به آخر دنیا رسیده‌ام. این روحیه را از زمان شروع به کارم تا امروز حفظ کرده‌ام.

این کارگردان پیشکسوت تئاتر در ادامه به مرور خاطرات و فعالیت‌های هنری و تئاتری خود پرداخت.

سید مجتبی حسینی معاون امور هنری در این دیدار گفت: ما قدردان هنرمندان هستیم و بی‌تردید فرهنگ و هنر با حضور فعال و تاثیرگذار هنرمندان پویا و بالنده است و  پری صابری از هنرمندانی است که از چند دهه پیش تاکنون در هنر تئاتر فعالیت موثر و مستمر داشته و دارد.

شهرام کرمی نیز با اشاره به آفرینش‌های هنری و ادبی پری صابری گفت: خانم صابری علاوه بر این که یکی از تاثیرگذارترین هنرمندان تئاتر ایران است تاریخچه خوبی از داشته‌های تئاتر ایران دارد و ضروری است که این دانش و تاریخچه در اختیار نسل‌های آینده و پژوهشگران تئاتر قرار بگیرد.

مدیرکل هنرهای نمایشی قول داد در نزدیک‌ترین زمان ممکن پژوهشگری برای تدوین عکس‌ها، مقالات و خاطرات خانم صابری معرفی شود تا ما این گنجینه ارزشمند تئاتر ایران را به صورت مدون داشته باشیم.

ایران تئاتر فرهنگ و هنر معاون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر