کد خبر: 644409 A

صداوسیما اعلام کرد:

صداوسیما اعلام کرده است که مخاطبان تلویزیون رضایت ۸۴/۲ درصدی از پخش مسابقات جام جهانی دارند.

 به گزارش ایلنا، براساس نتایج نظرسنجی مردمی، ۸۴/۲ درصد بینندگان از پخش مسابقات جام جهانی روسیه ۲۰۱۸ از سیمای جمهوری اسلامی ایران در حد «خیلی زیاد و زیاد» اعلام رضایت کرده‌اند. براساس این نظرسنجی که به همت مرکز پژوهش و سنجش افکار صداوسیما در تاریخ ۹ تیر ۱۳۹۷ با نمونه آماری ۴۱۷ نفر از افراد بالای ۱۲ سال ساکن شهر تهران به انجام رسیده، ۷۴/۳ درصد پاسخگویان حداقل بیننده یکی از بازی‌های ایران در جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ بوده‌اند که از این میزان ۷۳/۷  درصد بازی ایران و پرتغال، ۷۰/۸ درصد بازی ایران و اسپانیا و ۶۹/۸ درصد بازی ایران و مراکش را تماشا کرده‌اند.

۶۵/۹  درصد از پاسخگویان این نظرسنجی به نحوی سایر بازی‌های جام‌جهانی را از سیمای جمهوری اسلامی ایران دیده‌اند که از این میزان ۸/۶ درصد بیننده همه بازی‌ها، ۱۳/۷ درصد بیننده بیش‌تر بازی‌ها، ۱۶/۵ درصد بیننده تقریباً نیمی از بازی‌ها، ۲۷/۱ درصد بیننده تعداد کمی از بازی‌ها بوده‌اند و ۳۴/۱ درصد نیز هیچ‌یک از سایر بازی‌ها را تماشا نکرده‌اند. اخبار بازی‌ها و نتایج فوتبال جام جهانی ۲۰۱۸ نیز توسط ۶۶/۲ درصد پاسخگویان این نظرسنجی دنبال شده است.

اولویت اول مخاطبان رسانه ملی برای تماشای بازی‌ها یا پیگیری اخبار و نتایج، شبکه سه سیما با ۹۱/۳ درصد بوده است. ۶/۲ درصد نیز از شبکه ورزش سیما و ۰/۷ درصد نیز از رادیو ورزش این مسابقات را پیگیری کرده‌اند.

 در میان بینندگان جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه (۷۴/۶ درصد کل پاسخگویان)، ۹۲/۶ درصد عملکرد صداوسیما را در زمینه «میزان تسلط گزارشگران»، ۹۱/۳ درصد در زمینه «پخش مستقیم بازی‌های جام جهانی فوتبال» و ۸۹/۳ درصد در زمینه «طرح دیدگاه‌های مختلف درخصوص مسابقات تیم ملی فوتبال»  درحد خیلی خوب یا خوب ارزیابی کرده‌اند. از این میزان، طرح مباحث کارشناسی درباره مسابقات فوتبال با  ۸۶ درصد، انعکاس حواشی مسابقات ۷۹/۸ درصد و طرح مباحث درباره داوری با ۷۷/۵ درصد در رده‌های بعدی رضایت مخاطبان قرار دارند.

از میان ویژه‌برنامه‌های فوتبال سیما، برنامه ۲۰۱۸ شبکه سه رضایت ۶۰ درصد از پاسخگویان و برنامه فصل داغ فوتبال نیز رضایت ۲۹/۷ درصدی را موجب شده است.

در این نظرسنجی نظر پاسخگویان درخصوص عملکرد تیم ملی فوتبال کشورمان در این جام نیز پرسیده شد که ۹۵/۷ درصد از آن‌ها این عملکرد را خیلی‌خوب یا خوب و فقط  ۴/۳ درصد ضعیف یا خیلی ضعیف توصیف کرده‌اند.

رضایت ۹۵ درصدی مخاطبان تلویزیون از عملکرد تیم میل فوتبال در روسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر