کد خبر: 641900 A

درحال حاضراستان یزد دارای ۱۸ سالن سینما با ظرفیت ۴۰۰۹ صندلی است.

به گزارش ایلنا،مجید جوادیان زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با اشاره به میزان خوب و قابل توجه استقبال از فیلمها درسال ۹۶ گفت: با بررسی فیلم‌های پر فروش چند سال اخیر درمی‌یابیم که ژانرهای طنز و کمدی بیشترین استقبال و فروش را در یزد داشته‌اند و این خود نشان می‌دهد که یزدی‌ها همچنان به سینما نگاه مثبتی دارند. وی تعداد مخاطبین یزدی را در سال ۹۶ با توجه به تعداد ۱۷ سالن  ۳۵۷۸۶۸  نفراعلام کرد.

به گفته جوادیان زاده میزان استقبال از فیلمها در سه ماهه شروع سال جاری نیز ۱۵۱۸۸۹ نفر بوده  که نسبت بـه زمـان مشـابه سـال گذشـته حـدود ۶ برابـر رشد داشته است. درحال حاضراستان یزد دارای ۱۸ سالن سینما با ظرفیت ۴۰۰۹ صندلی است.

وی با اعلام این خبر افزود: از این تعداد، ۹ سالن در شهرسـتانهای ابرکوه (یـک سـالن)، اشـکذر (یک سـالن)،بافق (یـک سـالن)، تفت (یـک سالن)، میبد (۲ سالن)، اردکان (۲ سالن)، مهریز (یک سالن) و تعداد ۹ سالن نیز درشهر یزد (۴ سالن در سینما جام جـم و ۵ سالن در پردیس سینمایی تک) است.

به گفته وی در اسفندماه سال گذشته، سالن مجتمع فرهنگی هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهریـز (سـینما فرهنـگ) بـا ظرفیت ۱۸۰ نفر افتتاح شد.

 این مدیر فرهنگی  ادامه داد: در سال جاری همچنین یک سالن (سینما خاطره) با ظرفیت ۲۰۰ نفر در شهرستان اشکذر به بهره برداری رسید.

جوادیان زاده در ادامه با بیان اینکه  برگزاری همزمان جشنواره فیلم فجر در استان یزد  طی سه سال اخیر با استقبال بـی نظیـر مخـاطبین روبـروشده، تصریح کرد: در سال گذشته  تعداد ۱۲۹۱۴ نفر از ۱۷ عنوان فیلمی که در دو سینمای تک و جام جم اکران شد دیدن کردند.

وی در مورد تجهیز و به روزرسانی سیستم‌های نمایش فیلم و صوت، افزود: در سـال ۹۶ تعـداد ۳ سـالن (۲ سـالن سـینما جـام جم و یک سالن سینما فرهنگ مهریز) توسط بخش خصوصی تجهیز و به بهره برداری رسید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد در مورد ارتقای درجه سینماهای یزد گفت: با توجه به بررسی‌های به عمل آمده، در پردیس سـینمایی "تـک" مـواردی همچـون تأسیس مراکز تفریحی، مرکز نگهداری کودک، کافه سینما، به روز رسانی سیستم‌های صـوت و تصـویر، تهویه سالن و... به انجام رسیده و سبب ارتقای درجـه این سـینما از ممتـاز بـه  مـدرن گردیـد. همچنین سینما جام جم یزد نیز دارای درجه کیفی ممتاز است. سینماهای استان یزد دارای کیفیت مطلوبی هستند.

جوادیان زاده  افزود: با توجه به این‌که در فصل تابستان و اوقات فراغت دانش‌آموزان به سر می‌بریم، استقبال از سینما و دیدن فیلم نیز افزایش دو چندان داشته است و مردم عموماً برای سرگرم شدن در آخر هفته به سینما می‌روند.  همچنین در روزهایی که مبلغ بلیت نیم‌بها می‌شود، این استقبال بالاتر می‌رود، به‌طوری که گاهی سینماها با کمبود صندلی در سئانس‌ها مواجه می‌شوند و ظرفیت آنها به سرعت تکمیل می‌شود.

 

 

بهار سینما در یزد با رشد ۶ برابری استقبال مخاطب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر