کد خبر: 639565 A

بهمن کیارستمی اعلام کرد:

حکم نهایی پرونده پزشکی عباس کیارستمی در حالی صادر شد که گزارش کامل روند رسیدگی به این پرونده علارغم پیگیری و قولی که وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی داده بود، هرگز منتشر نشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حکم نهایی پرونده پزشکی عباس کیارستمی در حالی صادر شد که گزارش کامل روند رسیدگی به این پرونده علارغم پیگیری و قولی که وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی داده بود، منتشر نشد.

 بهمن کیارستمی (فرزند عباس کیارستمی) در واکنش به انتشار حکم نهایی و قطعی پرونده پزشکی عباس کیارستمی گفت: حکم نهایی نظام پزشکی امروز منتشر شد اما این گزارش هرگز منتشر نشد. تنها مقام مسئولی که درباره‌‌ی این گزارش اظهارنظر کرد زالی (رئیس سابق سازمان نظام‌پزشکی) بود که گفت براساس قانون ارائه‌ گزارش ممکن نیست.

کیارستمی درباره جزئیات گزارشی که منتشر نشده، فیلمی را در اختیار ایلنا قرار داد. در این فیلم سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی (وزیر بهداشت و درمان آموزش پزشکی) سال گذشته در همایشی که به مناسبت اولین سالگرد درگذشت عباس کیارستمی برگزار شد، در برابر درخواست بهمن کیارستمی (فرزند عباس کیارستمی) پیرامون دسترسی به پرونده پزشکی و روند رسیدگی به این پرونده گفت: من همه تلاش خود را می‌کنم و از رئیس جمهور و رئیس قوه قضائیه کمک بگیریم که در یک جلسه مسوئلان پزشکی قانونی و هم نظام پزشکی درباره روند رسیدگی به این پرونده توضیح بدهند و گزارش خود را ارائه کنند و این حق شماست که به سوالات پاسخ بدهند.

براساس حکم صادر شده، پزشک معالج به توبیخ کتبی با درج در پرونده و درج در نشریه سازمان نظام پزشکی محکوم شده است، این حکم امروز بخ صورت قطعی و نهایی اعلام شده است.

حجم ویدئو: 6.18M | زمان ویدئو: 00:00:48
عباس کیارستمی گزارشی که درباره پرونده پزشکی کیارستمی هرگز منتشر نشدچه بود حکم قطعی و نهایی عباس کیارستمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر