کد خبر: 638267 A

شهرام ناظری خطاب به ساکنین بسطام و خرقان:

شهرام ناظری در دیدار از آرامگاه بایزید بسطامی و ابوالحسن خرقانی خطاب به مردم این شهرها گفت: این بزرگترین هدیه‌ای است که خداوند به شما ارزانی داده که در دامان مقدسین واقعی و نه زهدفروشان حضور دارید.

به گزارش ایلنا، شهرام ناظری به همراه اسین چلبی (نواده بیست و دوم مولانا و رییس بنیاد جهانی مولانا) به زیارت آرامگاه بایزید بسطامی در شهر بسطام و بارگاه ابوالحسن خرقانی در خرقان (هر دو در شهرستان شاهرود در استان سمنان) رفت و شعری از مولانا را اجرا کرد.

این خواننده آواز ایرانی به درخواست اسین چلبی، شعر «سینه خواهم شرحه شرحه از فراق/ تا بگویم شرح درد اشتیاق‌» را از دفتر اول مثنوی معنوی در آرامگاه شیخ ابوالحسن خرقانی اجرا کرد و سپس گفت: پس از زیارت آرامگاه این دو بزرگوار، از این سرچشمه عظیم حکمت خسروانی که از بایزید بسطامی و ابوالحسن خرقانی تراوش شده است، سیراب شدم و این واقعا بزرگترین هدیه‌ای است که خداوند به شما ارزانی داده است که در دامان این مقدسین واقعی و نه زهدفروشان حضور دارید و این خیلی افتخار بزرگی است. ای کاش بیشتر به بایزید بسطامی و شیخ ابوالحسن خرقانی رسیدگی شود.

49

ناظری ادامه داد: ای کاش که در حد یک هزارمی که حق بایزید بسطامی و شیخ ابوالحسن خرقانی بود به آنان رسیدگی می‌شد، ای کاش این اشتیاق مردم را می‌دیدند و واقعا در همین محل یک تدارک و برنامه‌ریزی دیده می‌شد که مردم با این همه اشتیاق و عشقی که دارند حداقل یک ذره از این مکان بهره‌مند شوند.

مجید پازوکی (دبیر همایش میراث جهانی شاهرود، بسطام، خرقان و مدیر دفتر انجمن ملی دوستداران حافظ دفتر شاهرود)، عبدالمهدی مستکین (استاد دانشگاه و مدیر بخش فرهنگ کمیسیون ملی یونسکو)، منصور پایمرد (رییس هیات مدیره انجمن ملی دوستداران حافظ)، علی‌اشرف صادقی (استاد زبان‌شناسی، ادیب و عضو فرهنگستان ادب فارسی)، فروزنده اربابی (نماینده بنیاد بین‌المللی مولانا در ایران)، اکبر ایرانی (مدیرعامل مؤسسه میراث مکتوب)، مجدالدین کیوانی (مترجم و عضو شورای علمی دائره‌المعارف بزرگ اسلامی)، ناهید تیموری (تهیه‌کننده سینما) و مهران محمدی (مدیر عامل انجمن دوستداران حافظ) و جمعی از علاقمندان به فرهنگ و ادب و عرفان در زیارت آرامگاه عارف گرانقدر شیخ بایزید بسطامی در شهر بسطام و بارگاه عارف نامدار ایرانی شیخ ابوالحسن خرقانی در دهستان خرقان، شهرام ناظری و اسین چلبی را همراهی کردند.

شهرام ناظری سمنان شاهرود بسطام بایزید بسطامی ابوالحسن خرقانی خرقان اسین چلبی (نواده بیست و دوم مولانا و رییس بنیاد جهانی مولانا)
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر