کد خبر: 638137 A

پوستر برنامه اکران فیلم‌های سهراب شهیدثالث همراه با مستند سینمایی «سفر سهراب» ساخته امید عبدالهی با طرحی از بهزاد خورشیدی رونمایی شد.

به گزارش ایلنا، همزمان با اکران عمومی مستند سینمایی «سفر سهراب» قرار است برای نخستین بار چهار اثر آلمانی زبان و شاخص سهراب شهیدثالث با نام‌های «درخت بید»، «آخرین تابستان گرابه»، «فرزند خوانده ویرانگر» و «هانس، جوانی از آلمان» با زیرنویس فارسی به همراه فیلم «یک اتفاق ساده» و مستند سینمایی «سفر سهراب» در قالب هفته‌های فیلم در تهران و تعدادی از شهرهای کشور در گروه سینمایی «هنر و تجربه» روی پرده رود.

در همین راستا شهرهای شیراز، مشهد، کرمان، اصفهان، بابل و تبریز میزبان خواهند بود و قرار است در پایان هر یک از هفته‌های نمایش فیلم، نشست نقد و بررسی با حضور کارشناسان و منتقدان سینمایی برپا شود.

مستند «سفر سهراب» پرتره‌ای متفاوت درباره سهراب شهیدثالث، یکی از موثرترین آغازگران سینمای نوین ایران است که یکی از مهم‌ترین مقاطع کار و زندگی این کارگردان، یعنی زمانی که موفق به ساخت دو فیلم «یک اتفاق ساده» و «طبیعت بی‌جان» شد را به تصویر می‌کشد. نخستین نمایش رسمی این مستند در دهمین جشنواره بین‌المللی مستند ایران، سینما حقیقت بوده است و از سوی هیات داوران این جشنواره، به عنوان یکی از نامزدهای دریافت تندیس هنر و تجربه برای بهترین فیلم مستند معرفی شد.

آیین افتتاحیه مستند سینمایی«سفر سهراب» امروز چهارشنبه ۶ تیرماه، ساعت۱۸:۳۰ همراه با حضور عوامل فیلم و علاقه‌مندان به سینمای شهیدثالث در موزه سینما برپا می‌شود.

آلمان اصفهان شاخص مشهد هنر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر