کد خبر: 638056 A

برنامه تلویزیونی «روز هفتم» ویژه سالروز حادثه هفتم تیر از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

به گزرارش ایلنا، «روز هفتم» به تهیه‌کنندگی فرج آلادین با موضوع واقعه هفتم تیر ۱۳۶۰ و انفجار در دفتر حزب جمهوری اسلامی که به شهادت ۷۲ نفر از اعضای این حزب منجر شد، ۷ تیر ساعت ۱۶:۴۰ روی آنتن می‌رود.

در این برنامه سجاد قهرمانی‌پور به عنوان راوی به موزه سرچشمه (محل حزب جمهوری اسلامی) رفته و با ایرج صفاتی دزفولی و سیدجلال ساداتیان از نمایندگان دور اول مجلس شورای اسلامی و از بازماندگان حادثه هفتم تیر در محل حادثه به مرور خاطرات و روایت وقایع آن روز می‌پردازند.

در این برنامه علاوه بر مرور اتفاقات، از اندیشه‌های شهید بهشتی و از مظلومیت ایشان در برابر هجمه‌های مختلف نیز صحبت می‌شود.

هفتم تیر ۱۳۶۰ اگر چه روزی است که ملت ایران، شهید بهشتی که خود «یک ملت بود برای این ملت ما» و نیز ۷۲ تن از یاران انقلاب را از دست داد، اما در عین حال روزی است که چهره منافقان کوردل بیش از پیش برای همگان آشکار شده و صفوف انقلاب اسلامی را مستحکم‌تر ساخت. در این روز شهید بهشتی و تعداد زیادی از اعضای حزب جمهوری اسلامی در دفتر مرکزی این حزب در سرچشمه تهران جلسه‌ای داشتند، اما منافقان که منطقی جز ترور و خشونت نداشتند با بمب‌گذاری، شهید بهشتی و ۷۲ نفر از یاران ایشان که دارای مسئولیت‌هایی همچون نمایندگی مجلس، وزارت بودند را به شهادت رساندند.

«روز هفتم» کاری از گروه سیاسی شبکه چهار سیما است و عوامل تولید برنامه عبارتند از :هماهنگی: پریسا شمشیری، گوینده: محسن دین محمد، تصویربردار: امید فولادوند؛ مدیر تولید: محسن رنجبر.

انقلاب اسلامی حزب جمهوری اسلامی دین مجلس شورای اسلامی موزه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر