کد خبر: 636040 A

«آنسوی آتش» کیانوش عیاری با حضور فیلمساز پخش و نقد و بررسی می‌شود.

به گزارش ایلنا، فیلم «آنسوی آتش» ساخته کیانوش عیاری با حضور خود او شنبه هفته آینده (نهم تیر) در کارگاه فیلم سینما-چشم پخش و نقد و بررسی می‌شود.

 عیاری درباره این فیلم خود گفته است: «برخی می‌گفتند یک فیلمساز اهوازی به جای پرداختن به موضوع جنگ، سراغ موضوعی بی‌ربط در دهه پنجاه رفته است. باید بگویم من به موضوعی پرداختم که از جنگ کم اهمیت‌تر نبود و شاید خود یکی از زیربناهای جنگ به شمار می‌رفت. من در شهری متولد شدم که بوی شیرین نفت در آن احساس می‌شد و هسته آن ثروت و پوسته آن فقر بود. مگر می‌شد چنین مسائلی را ندید و صرفا به جنگ پرداخت؟ ضمن اینکه خود جنگ با این تضاد عمیق در ایران بی‌ارتباط نبود. من در دهه پنجاه شاهد بودم که چگونه اطراف این شعله‌های آتش به محلی برای خوش‌گذرانی مردم تبدیل شده بود، و به این می‌اندیشیدم که تنها سهم مردم خوزستان از ثروتی که زیر پایشان بود همین نور شعله‌های آتش است. در سال ۱۳۵۰ نیز فیلمی هشت میلی‌متری و کوتاه به همین اسم یعنی «آنسوی آتش» ساختم و در سال ۶۵ که مجددا چنین فیلمی ساختم عده‌ای گمان بردند که قصد تکرار همان فیلم را دارم.»

جلسه پخش و نقد و بررسی «آنسوی آتش» روز شنبه نهم تیر ساعت ۱۵ در کارگاه سینما-چشم به نشانی خیابان پاسداران، گلستان دوم، پلاک ۱۲۰ برگزار می‌شود.

photo_۲۰۱۸-۰۶-۲۱_۱۰-۳۸-۵۴

کیانوش عیاری آنسوی آتش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر