کد خبر: 635230 A

مدیرعامل خانه سینما مطرح کرد:

شاهسواری می‌گوید: همه ما به دنبال رونق کار خود و رشد و شکوفایی باغ سینما هستیم قطعاً در این باغ گلهای زیادی می‌روید اما وقتی می‌خواهیم صد هزار گل برویند قطعاً گل‌ها خار نیز دارند.

به گزارش ایلنا، دومین شب نقره‌ای فیلمبرداران سینمای ایران با تجلیل از چند نفر از فیلمبرداران پیشکسوت سینمای ایران شامگاه؛ سه‌شنبه 29 خرداد؛ در موزه سینما برگزار شد.

منوچهر شاهسواری (مدیرعامل خانه سینما) طی سخنانی در این مراسم با اشاره به اینکه خانه سینما وطن  سینماگران است، گفت: همه ما به دنبال رونق کار خود و رشد و شکوفایی باغ  سینما هستیم. قطعاً در این باغ گلهای زیادی می‌روید اما وقتی می‌خواهیم صد هزار گل برویند قطعاً گل‌ها خار نیز دارند.

وی با اشاره به اینکه ما سینماگران باید خود را در سینما مسئول بدانند، افزود: تا زمانی که خودمان مسئول نباشیم  نمی‌توانیم مطالبه‌گری کنیم و مطالبه  کردن از هر کسی به بیراهه رفتن است. پس برای اینکه به بیراهه نرویم چاره‌ای جز اینکه فکر کنیم این کشور وطن ماست و مصالحه و گفت‌وگو کنیم نداریم و باید برای میهن تلاش کرد و از آن دفاع کرد.

مدیرعامل خانه سینما با اشاره به لزوم یک صنف  متحد تهیه‌کنندگی گفت: امیدوارم تا چند ماه آینده یک سند حقوقی کارشناسی که منافع همه طرفین را دربرمی‌گیرد آماده شود.

تورج منصوری (دبیر جشن) نیز طی سخنانی از محمد حیدری (دبیر سابق جشنواره فیلم فجر)، مهدی کرم‌پور، شکوفا کریمی و همه کسانی که به یاد مهرداد فخیمی کمک کردند تا این جشن برگزار شود، تشکر کرد.

در این جشن از زنده‌یاد جمشید الوندی، رضا مجاوری، حسن قلی زاده و همایون پای‌ور فیلمبرداران پیشکسوت سینمای ایران تجلیل شد.

مدیر عامل خانه سینما منوچهر شاهسواری تا زمانی که خودمان مسئول نباشیم نمی‌توانیم مطالبه گری کنیم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر