کد خبر: 634444 A

پروژه فرهنگی هنری «ایران~ایران» با رویداد «گوزن زرد ایرانی» فعالیت خود را در خانه نمایش دا آغاز می‌کند.

به گزارش ایلنا، «ایران~ایران» پروژه‌ای سریالی است و از دو ایران کنار هم شکل گرفته است که یکی دلالت بر ایران کهن دارد و دیگری ایران معاصر است‌. هدف از این پروژه بازخوانی هنری این دو ایران در «بینابینیت» با یکدیگر از طرفی و از طرف دیگر نسبت این دو با تاریخ جهان از طریق خلق آثار هنری توسط هنرمندان ایران و جهان است.

«ایران~ایران»، یک افق و پروژه است که در ذیل آن رویدادهای مرتبط طراحی و اجرا می‌شوند. هر رویداد به صورت نمادین نامی دارد. اولین رویداد «گوزن زرد ایرانی» و دومین رویداد «جیرفت» نام‌گذاری شده است.

 لوگو و پوستر این رویداد را علیرضا مصطفی‌زاده‌ابراهیمی طراحی کرده است.

گوزن زرد ایرانی، سه‌شنبه ۲۹ خرداد با اکران مستند جام‌حسنلو اثر محمدرضا اصلانی و سخنرانی سودابه فضائلی افتتاح می‌شود و تا یک تیر با حضور و مشارکت هنرمندان در قالب پرفورمنس‌ها و اجراهای بینارشته‌ای ادامه خواهد یافت.

علی اتحاد، کورش ادیم، هومن داوودی، نیما زاغیان، مونا زاهد، فواد علیجانی، فرشاد فدائیان، دانیال کلانتری، نادر مشایخی، محمود مکتبی، سولماز نراقی، نازنین نانا والاجم ( گروه آئورا)، ح. هاتف، هستی هیچ، از هنرمندان این پروژه هستند.

 از عوامل این پروژه می‌توان سانیا نوری به عنوان نمایشگاه گردان پروژه، آنیما احتیاط ایده‌پرداز و پژوهشگر، زینب لک مدیر سانه و کسری شاهینی (مدیر خانه نمایش دا) مجری طرح را نام برد‌.

پروژه مذکور از ۲۹ خرداد الی ۱ تیر در خانه نمایش دا واقع در میدان فاطمی، ابتدای خیابان شهید گمنام، خیابان جهانمهر، پلاک ۲۶ برگزار می‌شود.

ایران ایران و جهان جهان فرهنگی هنری کورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر