کد خبر: 632572 A

گروه پرچ دومین تک آهنگش را با نام «حصار» منتشر کرد.

به گزارش ایلنا، دومین تک‌آهنگِ گروه موسیقی پرچ با عنوان «حصار»، با مجوز دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، منتشر و در دسترس مخاطبان قرار گرفت.

گروه پرچ در سال 1394 توسط فرشاد پاسدار و هومن منصوری تشکیل شد و با اضافه شدن سعید جامع به عنوان نوازنده درامز و کیان حجازی به عنوان نوازنده گیتار باس شروع به ضبط اولین آلبوم خود کرد، همچنین صادق کیا به عنوان نوازنده سازهای ایرانی، باهدف ایجاد رنگ موسیقی نواحی ایرانی در بعضی از قطعات به اعضای گروه پیوست. در نهایت با آمدن مازیار رشتی‌پور به عنوان نوازنده گیتار الکتریک، گروه تولید اولین آلبوم را به پایان رساند. تمام قطعات آلبوم اول گروه پرچ برداشت‌های شخصی اعضا در مواجهه با محیط پیرامون است. این گروه که هدفش ایجاد چشم‌اندازی روشن در تولید آثاری در ژانر متال فارسی است قطعه «چشم به راه خورشید» را به عنوان اولین قطعه از نخستین آلبوم خود در اسفند 96 منتشر کرد.

گروه موسیقی پرچ درنظر دارد دیگر قطعات آلبوم اول خود را در طول سال به انتشار برساند. تصمیم گروه بر این است که تا اواخر سال 97 مجموعه این تک‌آهنگ‌ها را در قالب اولین آلبوم خود به نام «پرچ» منتشر و روانه بازار موسیقی کشور کند.

متن آهنگ «حصار» به این شرح است: 

حصار آهنی سر به آسمون کشید/ هر جای این زمین که فکرها رسید/ بی‌هدف، بی‌پناه/ محصور این حصار/ هر کس که از آبِ این سراب چشید 

آزاد از حراج ایده‌های بکر/ آزاد از حریق هیزُمای تر/ آزاد از هراس حرفِ کلاغ/ آزاد از فراز مرزها بپر 

آزاد از لباس تنگ سرنوشت/ آزاد از فریب شهرهای دور/ آزاد از صدای پتک بایدا/ آزاد از نگاه قلب‌های کور 

دور روز افسانه‌ای مبهم تو گرد و دود/ آدما عادت می‌کنن چه زود/ به تنهایی درخت/ به دلای سوت و کور/ به گره خوردن هر تار که صاف و ساده بود 

آزاد از حراج ایده‌های بکر/ آزاد از حریق هیزُمای تر/ آزاد از هراس حرف کلاغ/ آزاد از فراز مرزها بپر 

آزاد از لباس تنگ سرنوشت/ آزاد از فریب شهرهای دور/ آزاد از صدای پتک بایدا/ آزاد از نگاه قلب‌های کور 

حصار دور دشت/ حصار دور باد/ حصار چون کسی به ابر دل نداد/ بپرس از آینه‌ها/ بپرس از آّب پاک/ تا این حصار دور رود ما نیاد 

آزاد از لباس تنگ سرنوشت/ آزاد از فریب شهرهای دور/ آزاد از صدای پتک بایدا/ آزاد از نگاه قلب‌های کور 

دفتر موسیقی گروه موسیقی پرچ تک آهنگ حصار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر