کد خبر: 631824 A

دبیر کمیته راهبردی آزمون‌های مهارتی می‌گوید تقویم آزمون‌های مهارتی سال 97 مشخص شده است و به زودی تقویم آزمون‌های مهارتی سال 98 هم تدوین می‌شود.

به گزارش ایلنا،‌ جلسه کمیته راهبردی آموزش‌های مهارتی با حضور معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای کمیته، صبح امروز یکشنبه 20 خرداد در معاونت امور هنری برگزار شد.

سیدمجتبی حسینی، معاون امور هنری و رییس کمیته راهبردی آموزش‌های مهارتی در این جلسه گفت: حوزه آموزش هنر به کلان‌نگری نیاز دارد و جغرافیای انسانی گسترده‌ای در این حوزه وجود دارد که لازم است مشخصه‌های آن مورد توجه قرار گیرد. امروز تعداد فراوانی در آموزشگاه‌ها، مراکز آموزش مهارتی و دانشگاه‌ها به فراگیری هنر می‌پردازند اما لازم است با نگاهی کلان، مسایل آموزش هنر و وضعیت اشتغال و بازار کار افرادی که هنر می‌آموزند، بررسی شود.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: ضرورت دارد دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های هنری باتوجه کلان به موضوع آموزش هنر، جلسات کمیته راهبردی آموزش مهارتی را تداوم بخشد تا درباره آموزش هنر و مسایل آزمون‌های مهارتی برنامه‌ریزی کند. همچنین ضرورت دارد بررسی شود افرادی که گواهینامه آزمون‌های مهارتی دریافت می‌کنند تا چه میزان در حوزه هنر فعال و شاغل می‌شوند.  

حسینی همچنین بر توجه به استانداردهای آموزش هنر تأکید کرد و گفت: هنرآموزان باید با استانداردهای درست و حرفه‌ای، هنر بیاموزند.

محمد اللهیاری‌فومنی (مدیرکل دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی هنری و دبیر کمیته راهبردی آموزش‌های مهارتی) در این جلسه گفت: آزمون‌های مهارتی در دو بخش آزمون‌های ادواری و جامع براساس آیین‌نامه برنامه‌ریزی و برگزار می‌شود که دومین آزمون جامع و بیست و پنجمین آزمون ادواری استانداردهای مهارتی کارودانش به صورت سراسری و همزمان در تمام استان‌های کشور، 15 تیر برگزار خواهد شد.

دبیر کمیته راهبردی آزمون‌های مهارتی در ادامه گفت: تقویم آزمون‌های مهارتی سال 97 مشخص شده است و به زودی تقویم آزمون‌های مهارتی سال 98 هم تدوین می‌شود.

اللهیاری‌فومنی در ادامه گفت: در این دوره تلاش شد تا آزمون‌ها با نظم و برنامه‌ریزی مناسب‌تر برگزار شود و برای نخستین بار گواهینامه الکترونیکی برای پذیرفته‌شدگان آزمون‌های مهارتی هنر صادر و سعی می‌شود فرآیند آزمون و رسیدگی به انتقادها در این دوره تا پایان تیر به سرانجام برسد.

مدیرکل دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی هنری در ادامه با تأکید بر ساماندهی آزمون‌های مهارتی هنر گفت: جلسات و نشست‌هایی با وزارت آموزش و پرورش، سازمان فنی و حرفه‌ای و بخش‌ها و نهادهای مرتبط برای ساماندهی حوزه آموزش هنر و آموزش مهارتی برگزار می‌شود و کمیته راهبردی آزمون‌های مهارتی نیز با توجه به آیین‌نامه و حوزه‌های مرتبط با آموزش مهارتی جلساتی را خواهد داشت. 

سیدمحمدمجتبی حسینی کمیته راهبردی آموزش‌های مهارتی معاون امور هنری و رییس کمیته راهبردی آموزش‌های مهارتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر