کد خبر: 628216 A

اجرای طرح راه‌اندازی گذر فرهنگ «کتاب» در تهران به تصویب رسید.

به گزارش ایلنا؛ نشست راه‌اندازی گذر فرهنگ در تهران عصر دیروز (۷ خرداد ماه) با حضور احمد مسجدجامعی؛ عضو شورای اسلامی شهر تهران، نیکنام حسینی پور؛ مدیرعامل خانه کتاب، نصرالله آبادیان؛ شهردار منطقه یازده و جعفر رحمان زاده؛ مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران در موسسه خانه کتاب برگزار شد.

در این نشست مسجدجامعی به سابقه تاریخی گذر فرهنگ در خیابان شهریار، حدفاصل خیابان‌های حافظ ولیعصر تهران اشاره کرد و گفت: این طرح در برنامه چهارم توسعه پیش‌بینی شده بود و مطالعات آن در همان زمان در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نتیجه رسید.

وی ادامه داد: در سومین دوره شورای اسلامی شهر تهران سند دیگری در این راستا برای مدیریت شهری مصوب شد. در سال گذشته اعتبار اجرای آن در بودجه شهرداری منطقه ۱۱ گنجانده شد و امیدواریم امسال شاهد بهره‌برداری از این پیاده‌راه باشیم.

در این نشست، راه‌اندازی این گذر و عملیاتی شدن آن مورد تاکید قرار گرفت و مقرر شد فاز نخست این طرح تا پایان سال جاری مورد بهره‌برداری قرار گیرد. این طرح در فاز نخست فاصله میان تئاتر شهر تا تالار وحدت و سپس راسته کتابفروشان خیابان انقلاب را دربرمی‌گیرد.

اجرای طرح راه اندازی گذر فرهنگ «كتاب» در تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر