کد خبر: 628163 A

نشست تخصصی «میکس و مسترینگ» با طرح مسائلی چون مراحل و معیارهای انتخاب یک قطعه یا آلبوم موسیقی برای میکس و مسترینگ و تفاوت‌های مهندسی مسترینگ با میکس برگزار شد.

به گزارش ایلنا، اولین نشست تخصصی «میکس و مسترینگ» با حضور تعدادی از متخصصان طراحی صدا به دبیری آیدین الفت در استودیوی شماره یک مجموعه شهر صدای پارسیان برگزار شد.

در این سمینار تخصصی که با همکاری مجموعه تکنیک میزبان علاقه‌مندان حوزه صدا بود آرش پاکزاد، رضا عسگرزاده، اُرُد انزابی‌پور، امیر تفرشی ، رامین مظاهری و آیدین الفت درباره مباحث تخصصی میکس و مسترینگ به بحث و تبادل نظر پرداختند.

مراحل و معیارهای موجود برای انتخاب یک قطعه یا یک آلبوم موسیقی برای میکس و مسترینگ، بررسی چشم‌اندازهای موجود در پروژه‌های مربوط به میکس و مسترینگ، تحلیل و بررسی شرایط آکوستیکی و مانیتورینگ، نحوه استفاده از سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای اورجینال و مبحث Loudness و Loudness War از جمله مواردی بود که در بخش اول این سمینار به صورت مشروح درباره‌شان توضیحاتی ارائه شد. در بخش دوم نشست نیز حاضران در برنامه ضمن تشریح علل فقدان مهندسی مسترینگ در ایران به موضوع مهندسی مسترینگ و تفاوت آن با حوزه میکس پرداختند.

مبحث پایانی سمینار هم  به موضوع  تحصیلات آکادمیک در حوزه مهندسی صدا در ایران و تفاوت آن با تحصیل در خارج از کشور اختصاص داشت که آیدین الفت و امیر تفرشی درباره این موضوع صحبت کردند. فیلم این برنامه به زودی از طریق سامانه آپارات در اختیار مخاطبان قرار خواهد گرفت.

مجموعه نشست‌های تخصصی مجموعه شهر صدای پارسیان که تاکنون میزبان دو نشست «نسل ما و موسیقی» با سخنرانی پویا نیکپور و نشست تخصصی «میکس و مسترینگ» بوده است، طی ماه‌های آینده در قالب برنامه‌های فصلی ادامه خواهد داشت.

آیدین الفت نشست تخصصی میکس و مسترینگ مجموعه شهر صدای پارسیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر