کد خبر: 624132 A

نگار نادری‌پور اعلام کرد، اساسنامه به‌روزرسانی شده که توسط مجمع عمومی فوق‌العاده تاریخ ٩٦/١٠/٢٢ تصویب شده بود، در وزارت فرهنگ‌وارشاد اسلامی تأیید شد و در اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت رسید.

به گزارش ایلنا٬ نگار نادری‌پور (رییس هیات مدیره انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران) گفت: تغییرات اساسنامه با هدف کارآیی بیشتر در چند محور اصلی نظیرِ فراگیری و تخصصی‌شدن حیطه‌ی فعالیت و وظایف انجمن، پاسخگویی به نیازهای جامعه مجسمه‌سازان، مشارکت بیشتر اعضا، افزایش اختیارت مجمع و گسترش محدوده وظایف بازرس تدوین شده است.

رییس هیات مدیره انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران اشاره کرد: با توجه به گذشت نزدیک به ٢٠ سال از زمان تاسیس انجمن و تغییر نیازهای اعضا، لزوم به روزرسانی اساسنامه ضروری بود. برهمین مبنا اساسنامه جدید با هدف گسترش امکانات قانونی و ساختاری انجمن تدوین گشته است.

وی ضمن تشکر از اساتید و اعضای انجمن که در به ثمر رسیدن این مهم، نقش به سزایی ایفا نموده‌اند اضافه کرد: انجمن نهادی اجتماعی، مستقل، پویا و زنده است که می‌بایست قادر باشد هر آینه نسبت به تغییرات زمانه و برای حفظ نقش تأثیرگذار خود در جامعه، موضع و سیاست‌های مقتضی را اتخاذ نماید. از این رو لازم است تا ساختاری منعطف و تسهیل‌گر در قبال نیازها و مطالبات اعضای خود داشته باشد. امکان صدور مجوز و پروانه فعالیت برای مجسمه‌سازان با همین رویکرد در اساسنامه دیده شده است.

نادری‌پور در پایان افزود: انجمن به عنوان عالی‌ترین مرجع و نهاد رسمی هنر مجسمه‌سازی ایران، سیاستگذار این عرصه است و امیدواریم تغییرات اساسنامه به شفافیت و استحکام هر چه بیشتر رابطه انجمن با اعضا و جامعه هنرمندان مجسمه‌ساز و در نتیجه استقلال و قدرت روزافزون انجمن منجر شود.

اساسنامه جديد انجمن هنرمندان مجسمه ساز ايران انجمن هنرمندان مجسمه ساز ايران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر