کد خبر: 624082 A

دومین جشنواره‌ جهانی فیلم‌های انسان‌دوستانه به نام “آسا” در کشور آلمان برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، مجید مصاحبی (طراح و دبیر جشنواره فیلم‌های انسان‌دوستانه آسا) با اشاره به محورهای برگزاری این جشنواره گفت: دومین دوره جشنواره  فیلم‌های انسان‌دوستانه آسا با همکاری شهرداری شهر وایمار آلمان از 28 سپتامبر (6 مهر) الی 2اکتبر (10 مهر) برگزار می‌شود.

مصاحبی ادامه داد: فراخوان جشنواره فیلم آسا با موضوعات دنیای بدون مرز، ریشه‌کنی فقر و گرسنگی، آسیب‌های ناشی از پناهندگی، قربانیان فراموش شده، انسان و محیط زیست، زنان در تقابل جوامع سنتی و مدرنیته، آسیب‌های ناشی از جنگ، فقر آب، کودکان و فجایع جهانی منتشر شده و تاکنون فیلم‌های مختلفی از سینمای ایران و سایر نقاط دنیا به دیبر خانه جشنواره رسیده است و به‌زودی اسامی هیات داوران و فیلم‌های راه یافته اعلام می‌شود.

 وی ادامه داد: این جشنواره در رشته فیلم‌های کوتاه داستانی، مستند وانیمیشن به‌صورت رقابتی برگزار می‌شود اما  چند فیلم بلند سینمایی نیز در بخش جنبی و ویژه به نمایش درخواهد آمد.

 مصاحبی افزود: هدف این جشنواره انتقال پیام صلح و دوستی از کشور ایران برای جهانیان و همچنین نگاهی متفاوت در برگزاری جشنواره‌های تخصصی فیلم خواهد بود.

اولین دوره جشنواره فیلم‌های آسا پیش از این در ایران و سوییس، با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دفتر فعالیت‌های انسان‌دوستانه سازمان ملل متحد، دفتر عمران ملل متحد و صلیب سرخ جهانی برگزار شده بود.

جشنواره فیلم آسا برگزاری دومین دوره جشنواره‌ی جهانی فیلم‌های انساندوستانه “آسا” د
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر